Trwa ładowanie...
dh0b6bm

Przegląd prasy gospodarczej, piątek, 19 listopada

...

Share
dh0b6bm

19.11. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej w piątek, 19 listopada.

RZECZPOSPOLITA

Rząd tnie wydatki na drogi o 19 mld zł na lata 2011 - 2012. Do Euro 2012 nie powstanie 1200 km zaplanowanych dróg i autostrad. Mniej inwestycji oznacza wolniejszy wzrost gospodarczy. (s.B1)

dh0b6bm

Przeciętne płace w firmach były w październiku o 128 zł wyższe niż rok temu. Od siedmiu miesięcy powoli, ale systematycznie wzrasta też zatrudnienie. (s.B4)

W tym roku banki zarobią ponad 10 mld zł. Euforii jednak nie ma, bo kłopoty ze złymi kredytami nie znikają. (s.B11)

PARKIET

Zarząd Bogdanki uważa wezwanie ogłoszone przez NWR na jej akcje za wrogie. Powtarza, że cena jest zbyt niska. (s.5)

dh0b6bm

Indykpol zamierza umocnić swoją pozycję na rynku. Spółka rozważa duże inwestycje. (s.7)

Cognor może otrzymać od ArcelorMittala 148 mln zł za swoje polskie aktywa - twierdzi źródło "Parkietu". Strony od tygodni pracują nad szczegółami umowy. (s.8)

GAZETA WYBORCZA

Francuski EdF, czeski EPH oraz polski Kulczyk Holding wciąż będą starać się o kupno Enei. (s.29)

dh0b6bm

DZIENNIK GAZETA PRAWNA

Unijne dopłaty dla rolników będą bardziej wyrównane. Bruksela przygotowała plan reformy Wspólnej Polityki Rolnej. (s.A11)

GDF Suez już nie chce Enei. Francuzi nie odpowiedzą na zaproszenie rządu do negocjacji ws. kupna firmy. W tej sytuacji na faworyta wyrósł EDF. Koncern obiecuje finansowy wkład w budowę polskiej siłowni jądrowej. (s.A13)

Lotos w styczniu ruszy z handlem ropą. Firma chce kupować paliwa w Niemczech i na Słowacji, a ropę sprzedawać Orlenowi. Gdański koncern będzie coraz więcej produkcji wysyłać za granicę. (s.A14)

Internetowa Grupa O2 szuka inwestora. Puddelek.pl, wrzuta.pl i ponad 70 innych serwisów to łakomy kąsek dla wielkich grup medialnych. Zdaniem analityków Grupa O2 może być warta 120-130 mln zł. To piąty gracz na rynku portali internetowych. (s.A15)

Liczba sprzedanych mieszkań w niektórych firmach deweloperskich zwiększyła się niemal dwukrotnie w porównaniu z ubiegłym rokiem. (s.A17) (PAP)

morb/

dh0b6bm

Podziel się opinią

Share
dh0b6bm
dh0b6bm