Trwa ładowanie...
d270pa2

Przegląd prasy gospodarczej, piątek, 25 kwietnia

...

Share
d270pa2

25.04. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej w piątek, 25 kwietnia.

RZECZPOSPOLITA

Kryzys rosyjsko-ukraiński zaczyna zbierać żniwo na rynku mleka. Nasze firmy sprzedają coraz mniej na Wschód, a to już ciągnie w dół ceny w kraju. (s.B2-B3)

Transfer z OFE do ZUS prześwietlony. Najwyższa Izba Kontroli nie wykryła nieprawidłowości w przekazaniu środków z OFE do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. (s.B2)

d270pa2

GE chce przejąć francuski Alstom. 13 mld USD chce zapłacić amerykański gigant za francuską spółkę. Koncerny te zatrudniają w Polsce ponad 13 tys. pracowników. Według pogłosek rynkowych do transakcji miałoby dojść już w przyszłym tygodniu i miał się na nią zgodzić francuski Bougyues, który ma 29 proc. akcji Alstomu. (s.B4)

Eko Export zadziwił świat własną technologią. W czerwcu w Kazachstanie ruszy instalacja do pozyskiwania mikrosfery. (s.B6)

Rząd przygotowuje się do emisji obligacji na nowych rynkach. Chce trafić do portfeli banków centralnych. (s.B7)

"Nasze zadłużenie sięga 3,2-3,3 mld zł. Sądzę, że jeśli uda suę zrealizować wszystkie założone przedsięwzięcia, będziemy w stanie je spłacić w ciągu dwóch-trzech lat" - mówi Jakub Karnowski, prezes PKP. (s.B16)

d270pa2

PARKIET

Do ostatnich godzin będą się w piątek ważyć losy wezwania do sprzedaży akcji Ciechu, ogłoszonego przez spółkę z grupy Kulczyk Investments, Z informacji "Parkietu" wynika, że wciąż trwają gorączkowe rozmowy pomiędzy inwestorem i resortem skarbu, który kontroluje prawie 39 proc. kapitału Ciechu. Osoba zbliżona do Kulczyk Investments przekonuje, że w grę nie wchodzi przedłużenie terminu zapisów, który kończy się 25 kwietnia. (s.1,5)

Propozycje giełdy w sprawie KDPW zaskoczyły akcjonariuszy. Adam Maciejewski, prezes GPW, wyraził w czwartek opinię, że aby podnieść atrakcyjność naszego rynku, KDPW i KDPW_CCP powinny zaoferować bardzo tanie usługi, a nie maksymalizować zysk. (s.1,9)

PKN Orlen musi zrewidować strategię na lata 2013-2017. Sytuacja w branży jest na tyle trudna, że zarząd ma małe szanse na realizację wszystkich założonych celów. Dużym problemem jest m.in. pogarszająca się kondycja litewskiej rafinerii. (s.4)

d270pa2

GAZETA WYBORCZA

Przez brak waloryzacji skali podatkowej i limitów odliczeń w PIT będziemy oddawać państwu po kilka miliardów złotych rocznie więcej. (s.16)

Notowania rosyjskich spółek na zagranicznych giełdach lecą na łeb na szyję. W Rosji zyski międzynarodowych korporacji się kurczą. (s.20)

PULS BIZNESU

Gra o cenę za Ciech. Sygnał skarbu wydaje się jasny: Kulczyk powinien podnieść cenę w wezwaniu na Ciech. Dziś poznamy odpowiedź biznesmena. (s.3)

d270pa2

Feroco Zbigniewa Jakubasa wypadło z toru. Kolejowa firma złożyła wniosek o upadłość. Obwinia państwowego inwestora i skarży się Brukseli. Feroco zawdzięcza kłopoty sobie - ripostuje PKP PLK. (s.4)

Na kłopotach Ukrainy mogą zyskać firmy IT. Klienci ukraińskich centrów usług zaczynają myśleć o wyprowadzce. Spoglądają m.in. na Polskę. (s.6)

Bio Planet, dystrybutor ekożywności, rósłby szybciej z własnym centrum logistycznym. Chce się wesprzeć pieniędzmi z giełdy. (s.15) (PAP)

jow/

d270pa2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d270pa2
d270pa2