Trwa ładowanie...
d2u83c6

Przegląd prasy gospodarczej, poniedziałek, 22 listopada

...

d2u83c6
d2u83c6

22.11. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej w poniedziałek, 22 listopada.

RZECZPOSPOLITA

Według sondażowych wyników TNS OBOP dla TVP w głosowaniu do sejmików wojewódzkich PO otrzymała 33,8 proc. głosów, PiS - 27 proc., SLD - 15,8 proc., PSL - 13,1 proc. Z tych samych badań wynika też, że w Warszawie Hanna Gronkiewicz-Waltz (PO) wygrywa w pierwszej turze zyskując 51,6 proc. głosów. (s.A1)

Jednym z partnerów Jana Kulczyka przy zakupie akcji poznańskiej Enei jest fundusz Penta. Wspólnie z PKO Bankiem Polskim może mieć swój udział w kredytowaniu tej transakcji. (s.B1)

d2u83c6

Polska zgodziła się na analizy projektu mostu energetycznego Kaliningrad - Olsztyn. Rosja chce nim słać energię z nowej elektrowni atomowej, konkurencyjnej wobec litewskiej. Czy to początek energetycznej współpracy z Rosją? (s.B1)

Do końca listopada minister finansów ma podjąć decyzję, czy da zgodę na zaciągnięcie 1 mld euro pożyczki na budowę torów. To pieniądze niezbędne, by wykorzystać ok. 16 mld zł dotacji unijnych. (s.B7)

Polska Grupa Farmaceutyczna może sprzedać wcześniej projekt przeciwmiażdżycowy, nad którym pracuje amerykańska Cortria. (s.B12)

W przyszłym miesiącu na warszawskiej giełdzie pojawi się pierwsza spółka z Litwy. Będzie to Avia Solutions Group świadcząca usługi dla lotnictwa. (s.B13)

d2u83c6

PARKIET

Spółki wierzą w mocny finisz roku. Giełdowe firmy realizują swoje prognozy wolniej, niż wynikałoby z kalendarza. Chcą nadrobić zaległości w ostatnim kwartale. (s.1)

Nie ma jasności, czy Elektrim zrezygnował z przysługującego mu prawa pierwokupu należących do SP akcji ZE PAK i udziałów w dwóch kopalniach. A to może oznaczać problem zarówno dla skarbu, jak i dla giełdowego Rafako, które negocjowało ze skarbem zakup tych aktywów. (s.1)

d2u83c6

Przedstawiciele Optimusa deklarują, że spółka nie planuje już kolejnych emisji akcji, żeby pozyskać pieniądze na dokończenie prac nad "Wiedźminem 2" lub żeby ją oddłużyć. (s.1,7)

Unibep jeszcze w tym roku może podpisać kolejnych duży kontrakt w Rosji wart około 100 mln euro - wynika z deklaracji prezesa spółki. Oczekuje on ponadto, że sprzedaż grupy wzrośnie w przyszłym roku o 15-20 proc., a zysk netto powinien zwiększyć się proporcjonalnie. (s.1,6)

Na przełomie listopada i grudnia będzie jasne, czy spółki maszynowe Remag i Pemug kupione przez TDJ Investments zasilą giełdową grupę Famur. (s.8)

d2u83c6

PULS BIZNESU

Cyfrowy Polsat wykorzysta internet do dystrybucji treści. Dominik Libicki obiecuje widzom nowe usługi, a inwestorom wyższy ARPU. (s.10)

DZIENNIK GAZETA PRAWNA

PKP Cargo omija giełdę. Zamiast na giełdzie drugi co do wielkości towarowy przewoźnik w Europie zostanie sprzedany inwestorom finansowym lub branżowym. Rząd obawia się, że drobni inwestorzy nie docenią walorów spółki. (s.A1,A11) (PAP)

seb/

d2u83c6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2u83c6