Trwa ładowanie...
d4iwgms

Przegląd prasy gospodarczej, poniedziałek, 31 maja

...
Share
d4iwgms

31.05. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej w poniedziałek, 31 maja

RZECZPOSPOLITA

Dyrekcja Lasów unieważniła 95 internetowych przetargów na terenie całego kraju. Jedna firma przebijała inne oferty po to, aby wykazać słabość systemu sprzedaży surowca. Sprawą zajmą się teraz prokuratura i ABW. (s.B1)

d4iwgms

Elektrownie nie chcą giełdy energii. Nowy spór między Urzędem Regulacji Energetyki a producentami prądu. Powód - interpretacja przepisów o obowiązku sprzedaży energii na giełdzie. Gra toczy się o miliony złotych. (s.B2)

Jutro poznamy oferty na zakup gdańskiej Energi. Francuskie GDF Suez i EDF oraz PGE, PGNiG i Kulczyk Holding to najpewniejsi oferenci w przetargu na akcje gdańskiej Energi. Skarb Państwa może zarobić na nich 6 - 8 mld zł (s.B3)

PARKIET

Konsolidacja Lenteksu, Plast-Boksu i innych firm z branży może zapewnić 0,6 mld zl obrotów. Krzysztof Moska buduje dużą grupę. Inwestor chciałby połączyć Lentex, Plast-Box i kilka innych firm przetwarzających tworzywa sztuczne. Liczy na poparcie Leszka Sobika i Oleksandra Geregi. (s.1,3)

d4iwgms

Kilkudziesięcioprocentowy wzrost sprzedaży w 2010 roku jest w zasięgu Arcusa. Zysk netto spółki ma być istotnie większy niż w 2009 roku - mówi Wojciech Kruszyński, prezes Arcusa. (S.4)

Po pierwszym półroczu tegoroczne prognozy Unibepu zostaną podniesione w górę. Sprzedaż powinna być większa o 50-100 mln zł od zakładanej - ocenia Jan Mikołuszko, prezes Unibepu. (s.5)

Fabryka Polimeksu-Mostostalu na Ukrainie nie zostanie ukończona jesienią, jak początkowo przewidywał zarząd. Konrad Jaskółka, prezes spółki szacuje, że po dwóch kwartałach tego roku rentowność netto grupy może sięgnąć 3 proc. (s.1,6)

PULS BIZNESU

d4iwgms

PGE, GDF Suez, EDF, Kulczyk Investments - oto nieoficjalna lista pewniaków w prywatyzacji Energi. 85 proc. akcji gdańskiej grupy jest warte 5-6 mld zł. (s.2)

EBI ma pożyczyć 450 mln euro na naprawę dróg. Niekoniecznie na szkody na po wielkiej wodzie. (s.5)

Fundusze, któe w marcu wspierały Pertolinvest niespodziewanie szybko się zniechęciły. (s.5)

AB nadal zyskuje kosztem konkurencji udziały w rynku czeskim i słowackim. Ta tendencja ma się utrzymać. (s.6)

d4iwgms

Trion szuka ratrunku w IDMSA, będzie emisja. Zarząd deklaruje wyprowadzenie spółki na prostą. Potrzebne będzie dofinansowanie. (s.9)

DZIENNIK

Wielka modernizacja floty LOT. W 2011 roku jedna trzecia maszyn będzie jak spod igły. (s.A17)

Nie planujemy sprzedawać biznesu telekomunikacyjnego. Jesteśmy otwarci na współpracę, która pomoże nam obniżyć koszty budowy sieci - mówi Zygmunt Solorz-Żak. Inwestor oczekuje trochę lepszych wyników Polsatu w 2010 roku. Przychody z reklam za cztery miesiące są o kilka procent wyższe niż przed rokiem. (s.A19) (PAP)

seb/

d4iwgms

Podziel się opinią

Share
d4iwgms
d4iwgms