Trwa ładowanie...
d3bydld

Przegląd prasy gospodarczej, wtorek, 13 grudnia

...

Share
d3bydld

13.12. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej we wtorek, 13 grudnia.

RZECZPOSPOLITA

Pożyczymy MFW 4 mld euro? Resort finansów zapewnia, że Polska zyska przekazując Funduszowi pożyczkę na wsparcie pogrążonych w kryzysie krajów eurolandu. (S. A5)

d3bydld

Resort finansów przygotował niekorzystny dla samorządów projekt zmian w prawie. Nie uwzględnia on wyników porozumienia przedstawicieli miast i gmin z premierem. Limit deficytów może zablokować inwestycje. (s. B1)

W najbliższy weekend szczyt przedświątecznych zakupów. W tym roku branża liczy na dobry sezon. Wydamy na prezenty oraz zakupy spożywcze związane z Bożym Narodzeniem ok. 23 mld zł. (s.B1)

Słaby rynek aut bije w budżet. Sprzedaż nowych samochodów w tym roku spadnie do 275 tys. sztuk z 314 tys. w 2010 r. Państwo może stracić na spadku sprzedaży ponad pół miliarda złotych. W przyszłym roku osłabienie popytu może być większe. W większości krajów UE rynek nowych aut ma się dużo lepiej. (s.B2-B3)

Firmy odetchnęły po Durbanie. Wynik konferencji klimatycznej ONZ jest korzystny dla polskich firm, ceny praw do emisji CO2 spadają. (s.B5)

d3bydld

PARKIET

Seco/Warwick znalazł partnera, z którym uruchomi w Rosji sieć hartowni metali. W I kwartale przyszłego roku spółka chce przejąć fabrykę pieców w Brazylii. (s.1,7)

Wybór inwestora dla sklepów Emperii później. Jeden inwestor chcący kupić sklepy od Emperii chce odstąpić od negocjacji. Inni wskazują, że ryzyko dla potencjalnej transakcji niesie nierozwiązany spór o Tradis. (s.4)

Inwestycje Tauronu w bloki gazowe nabierają rozpędu. Jeszcze w tym roku ruszy przetarg na budowę bloku w Elektrociepłowni Katowice. Inwestycja potrwa do 2015 r. (s. 5)

d3bydld

Swarog West Group, rolnicza firma z Ukrainy, chce wejść na GPW. Na sprzedaż zostanie wystawionych 10-30 proc. akcji spółki. (s.7)

GAZETA WYBORCZA

Reformami w deficyt. Dzięki zapowiadanym reformom poprawi się stan finansów i wiarygodność Polski. Już nieco łaskawiej patrzą na nas Komisja Europejska i agencje ratingowe. Tylko czy szyków nie popsuje nam kryzys w strefie euro? (s.24)

DZIENNIK GAZETA PRAWNA

d3bydld

Międzynarodowe sieci handlowe rezygnują z wejścia do polski, bo złoty się waha. Trzeba będzie jeszcze poczekać na pojawienie się na ulicach takich marek jak DKNY, Atmosphere, czy Primark. (s. A5)

Minister skarbu państwa, Mikołaj Budzanowski, o finale prywatyzacji lotosu i sprzedaży LOT-u. (s. A10)

PULS BIZNESU

Sprzedawcy IT nie znają kryzysu. Przychody dystrybutorów rosną w tempie dwucyfrowym. (S. 4)

d3bydld

UPC może opóźnić fuzję "n" i Cyfry Plus. Joint Venture satelitarnych platform może poleżeć w urzędzie antymonopolowym kilka miesięcy (s. 5)

Orlen łapie morski wiatr. Koncern paliwowy stara się o pozwolenie na budowę sztucznych wysp na Bałtyku. Mogą na nich stanąć wiatraki o mocy 2.000 MW. (s. 6)

Pracownicy Agory założyli związek zawodowy. Przypominają, że dobre wynagrodzenie firma ma wpisane w kodeks (s. 9)

Ostra gra o gazową perełkę. Skarb państwa sprzedaje Przedsiębiorstwo Badań Geofizycznych z Warszawy. Smakiem obszedł się już Silurian. Rosną szanse spółki pracowniczej. (s. 12)

(PAP)

jow/

d3bydld

Podziel się opinią

Share
d3bydld
d3bydld