Trwa ładowanie...
d36pyzr

Przegląd prasy gospodarczej, wtorek, 18 grudnia

...
Share
d36pyzr

18.12. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej we wtorek, 18 grudnia.

RZECZPOSPOLITA

Spada poparcie dla europejskiej waluty. Euro traci zwolenników przez kryzys. Polska może być gotowa do jego przyjęcia w 2014 r. (s.B1)

d36pyzr

Telewizje inwestują w nowinki. Oferta hybrydowa, więcej materiałów w internecie i coraz bardziej zaawansowane urządzenia do ich odbioru - to czeka widzów w przyszłym roku. (s.B2)

W tym tygodniu ma ruszyć szczelinowanie na odwiercie horyzontalnym PGNiG w Lubocinie. Na początku 2013 r. to samo na swoim odwiercie na Lubelszczyźnie planuje Orlen. (s.B4)

Głęboki spadek na rynku nowych autobusów. W tym roku liczba rejestrowanych nowych autobusów może być nawet o jedną czwartą niższa niż przed rokiem. (s.B8)

Sektor nowoczesnych usług dla biznesu będzie się rozwijał w kolejnych latach w tempie 15-20 proc. rocznie. (s.B8)

d36pyzr

Pracownicy Aliora, kupując akcje banku na preferencyjnych warunkach, zarobili już na nich 34 proc. (s.B9)

PARKIET

W mijającym roku warszawska giełda dała zarobić. WIG zyskał prawie 25 proc. (s.1,18)

Rada nadzorcza KGHM pracuje już nad budżetem na 2013 rok. (s.4)

d36pyzr

W naszym regionie branżę restauracyjną dotyka coraz większe spowolnienie. Szansa na dalszą ekspansję mogą być rynki azjatyckie. (s.7)

Jest szansa na wyższą dywidendę z Puław. Zbigniew Jakubas będzie wnioskować o wypłatę przynajmniej 10 zł na akcję. Jego postulat mogą poprzeć ING OFE i Azoty Tarnów. (s.8)

GAZETA WYBORCZA

W przyszłym roku zabraknie pieniędzy na dopłaty do inwestycji termomodernizacyjnych i remontowych. Rząd zarezerwował na nie 20 mln zł. Potrzeba dziesięciokrotnie więcej. (s.22)

d36pyzr

Polityczna kalkulacja sprawia, że premier zaczął mówić głośniej o wejściu do strefy euro. Ale na ile jest to realne gospodarczo? (s.23)

PULS BIZNESU

Przedsiębiorcy narzekają, że nadal przepłacają za drewno. Lasy ripostują, że skoro surowiec się sprzedaje, to ceny są rynkowe. (s.6)

KNF dyscyplinuje banki spółdzielcze. Nadzór napisał list do spółdzielców, by nie podszywali się pod banki komercyjne i lokowali pieniądze w swoim zrzeszeniu. (s.8)

d36pyzr

Czeka nas rok otwarć galerii. W całym 2012 r. rynek wzbogaci się o 415 tys. mkw. W przyszłym roku podaż będzie jeszcze większa. (s.20)

w 2013 r. nasz rynek akcji będzie jednym z najbardziej zyskownych na świecie, m.in. dzięki poprawie postrzegania Europy przez inwestorów. (s.24)

DZIENNIK GAZETA PRAWNA

Od nowego roku Play, T-Mobile, Plus i Orange obniżą ceny usług głosowych i będę konkurować na równych zasadach jeśli chodzi o rozliczenia hurtowe. To efekt najnowszej decyzji UKE, która w poniedziałek trafiła na biurka prezesów sieci komórkowych. (s.A10)

PTE, które zarządzają funduszami emerytalnymi, stały się bardziej zyskowne, mimo że do otwartych funduszy emerytalnych płynie mniej pieniędzy. To efekt zakazu akwizycji na rzecz OFE. (s.A12) (PAP)

morb/

d36pyzr

Podziel się opinią

Share
d36pyzr
d36pyzr