Trwa ładowanie...
d3ni1wj

Przegląd prasy gospodarczej, wtorek 19 października

...

Share
d3ni1wj

19.10. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej we wtorek, 19 października.

RZECZPOSPOLITA

Już we wtorek Ministerstwo Skarbu Państwa może ogłosić, którego inwestora wybierze n a nowego właściciela Enei. (s.B1)

d3ni1wj

PKP chce znów sprzedawać alkohol na dworcach. Spółka liczy, że dzięki temu łatwiej znajdzie najemców lokali. (s.B5)

Mark Williams, wiceprezes Royal Dutch Shell powiedział w wywiadzie dla gazety, że jeśli pojawi się możliwość przejęcia polskiej firmy, to Shell z pewnością to zrobi. Nie podał jednak żadnych szczegółów. (s.B16)

PARKIET

Zbliża się fala ukraińskich debiutów na polskiej giełdzie. W ciągu dwóch lat w obrocie w Warszawie mogą pojawić się akcje 20 firm z tego kraju. (s.03)

d3ni1wj

Podwyżka pensji zarządu KGHM zbulwersowała związki zawodowe. Od wtorku do 21 października odbędzie się referendum strajkowe w Rudnej. (s.05)

Ergis-Eurofilms zainwestuje 22 mln zł w budowę nowego zakładu, w którym będzie produkował folie opakowaniowe. (S.06)

ZUK Stąporków chce opatentować urządzenie do odpylania kotłów używanych w energetyce ciepłowniczej. Wartość każdego z takich urządzeń to 0,5-1,5 mln zł w zależności od mocy kotła. (s.07)

DZIENNIK GAZETA PRAWNA

d3ni1wj

DB Schenmker Rail Polska rzuca wyzwanie PKP Cargo. Niemiecki kolejowy kolos chce rozwijać transport małych ładunków i stawia na inwestycje w portach morskich. (s.A11)

Kopex chce zarabiać na wydobyciu węgla. Spółka w ciągu kilku lat może się stać firmą wydobywającą i sprzedającą surowiec. Kopex zamierza bowiem wybudować w Republice Południowej Afryki kopalnie, dzięki czemu będzie mieć udział w zyskach ze sprzedaży węgla. (s.A15)

PULS BIZNESU

Prezes sieci Aster spodziewa się około 3 mld zł za swoją kablówkę. To wstęp do negocjacji - mówią analitycy. (s.03)

d3ni1wj

Firmy zaoszczędzą na publikacji sprawozdań finansowych. Biurokratyczny obowiązek ma być tańszy dzięki e-Monitorowwi Polski B. Wybrano już najkorzystniejszą cenowo ofertę i podpisano umowę z konsorcjum firm Bonair i TiMSI. (s.04)

Inwestycyjnej spółce Ryszarda Krauzego w prawej batalii pomaga były wicepremier Roman Giertych. Sąd uznał, że Prokom nie jest wierzycielem TV Familijnej. Inne wyroki są korzystne dla gdyńskiej firmy. (s.06)

Za kilka dni Kopex rozpocznie właściwe drążenie szybu w kopalni Zofiówka, która należy do Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Kopex liczy na kolejne kontrakty. W przyszłym roku ma zostać ogłoszony przetarg na podobne prace w Polskim Koncernie Węglowym. (s.13)

GAZETA WYBORCZA

Sąd wysłał do Firmy Oponiarskiej Dębica komornika, który zabezpieczał dokumenty na wniosek mniejszościowego akcjonariusza PZU. Według Dębicy komornik się włamał. (s.28) (PAP)

pif/

d3ni1wj

Podziel się opinią

Share
d3ni1wj
d3ni1wj