Trwa ładowanie...
d3tmp86

Przegląd prasy gospodarczej, wtorek, 21 grudnia

...

Share
d3tmp86

21.12. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej we wtorek, 21 grudnia.

RZECZPOSPOLITA

Luksusowe hotele tną ceny dla mniej zamożnych gości. W Polsce ceny pokoi są o ponad jedną trzecią niższe od średniej europejskiej. (s.B1)

d3tmp86

Francja może stracić najwyższy rating wiarygodności kredytowej AAA - oceniają analitycy. (s.B1)

Ministerstwo Finansów liczy, że deficyt wzrośnie w grudniu o 5 mld zł, do ok. 47,5 mld zł - dowiedziała się "Rz". (s.B6)

Bogdanka kuszona inwestycjami na Ukrainie. Kijów namawia polską spółkę do kupna kopalni koło Wołynia. (s.B8)

Sygnity chce w drugim półroczu 2011 roku rozpocząć sprzedaż produktów dla mniejszych przedsiębiorstw. (s.B9)

d3tmp86

Rabobank szykuje BGŻ do debiutu giełdowego. (s.B16)

PARKIET

MCI Management z bardzo dużą nawiązką zrealizuje prognozę finansową na 2010 r. Zakłada - po korekcie - że zysk netto sięgnie 78 mln zł. Po trzezch kwartałach wynosi już 57 mln zł. Przekroczenie planów będzie efektem przeszacowania wartości papierów ABC Daty. (s.1,8)

Trion, który znajduje się w trudnej sytuacji finansowej, prowadzi zaawansowane rozmowy dotyczące sprzedaży grupy VPO Protivanov z Czech, specjalizującej się w produkcji i handlu oknami. Chcę ją kupić inwestor branżowy z tego kraju. (s.1,7)

d3tmp86

Inwestorem strategicznym Trionu zostanie giełdowa firma z branży nieruchomości. Wkrótce strony podpiszą umowę. Trion stanie sie deweloperem. W ciągu 2-3 lat sprzeda też cały dotychczasowy majątek. (s.7)

Według wstępnych założeń Wojas, producent i dystrybutor butów, w przyszłym roku zamierza otworzyć kilkanaście nowych sklepów. (s.6)

GAZETA WYBORCZA

Rząd chce, żeby pierwsze elektrownie atomowe w Polsce budowały wyłącznie firmy państwowe. - To niezgodne z unijnym prawem - mówią pracownicy i UOKiK. (s.20)

d3tmp86

Wyjście jednego państwa ze strefy euro oznaczałoby jej koniec. By do tego nie dopuścić, euroland nagnie wszystkie zasady - uważa prezes NBP Marek Belka. (s.21)

PULS BIZNESU

Urząd Komunikacji Elektronicznej doszedł do wniosku, że część z 200 mln euro unijnych dotacji na szerokopasmowy internet trafiło w ręce firm-wydmuszek. (s.2)

Jago wraca do tematu akwizycji w krajach bałtyckich i myśli o sprzedaży Chłodni Łódź. (s.7)

d3tmp86

Na koniec 2011 roku BRE powinien osiągnąć zwrot na kapitale rzędu ponad 11,5 proc. (po III kw. wynosi 9 proc.)Przyszłoroczny cel przychodów dla detalu to 1,7 mld zł. Część korporacyjna ma przynieść 1,4 mld zł. (s.10)

DZIENNIK GAZETA PRAWNA

VAT pretekstem do podwyżek. W styczniu ceny AGD wzrosną o 10 proc., a odzieży nawet o jedną trzecią. (s.A1,A6)

General Motors Manufacturing Poland zabiega o produkcję dwóch wersji nowej Astry. Pozyskanie kontraktów zagwarantuje zakładowi wykorzystanie pełnych mocy produkcyjnych. (s.A10)

d3tmp86

Programy TVN będzie można oglądać w telewizorze przez internet. Stacja wchodzi do sieci dzięki Sony. W wyniku podpisanej umowy z producentem telewizorów Sony Corporation od 22 grudnia właściciele telewizorów Sony Bravia a także odtwarzaczy i kin domowych Blu-ray wyposażonych w funkcję Bravia Internet Video uzyskają dostęp do oferty programowej TVN. (s.A11)

Ubezpieczyciele na polisach majątkowych stracili w tym roku 1,1 mld zł. W 2009 r. zarobili na nich 76 mln zł. Uderzyła w nich pogoda. (s.A12)

Banki podzielą się zyskiem wypracowanym w tym roku. Pekao za jedną akcję wypłaci ok. 7,2 zł, City Handlowy 4,5 zł, a PKO BP 1 zł. (s.A13) (PAP)

morb/

d3tmp86

Podziel się opinią

Share
d3tmp86
d3tmp86