Trwa ładowanie...
d15u15t

Przegląd prasy gospodarczej, wtorek, 28 września

...

Share
d15u15t

28.09. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej we wtorek, 28 września.

RZECZPOSPOLITA

Spirala długów wciąż blokuje rozwój firm. Najczęściej kłopoty z terminowymi płatnościami ma branża budowlana - wartość niespłaconych faktur przekracza tu ćwierć miliarda złotych. Na czas nie płacą głównie małe firmy. Tempo przyrostu zaległości zaczyna słabnąć.(s.B1)

d15u15t

Bruksela łagodniej oceni deficyt budżetowy państw, które zreformowały system emerytalny - ustaliła "Rz". (s.B1)

PARKIET

Elzab, Novitus. Współpraca operacyjna wstępem do połączenia? Dwaj główni gracze na rynku urządzeń fiskalnych wkrótce rozpoczną rozmowy o współpracy operacyjnej. (s.1,6)

Chińczycy zbadają węgiel KGHM. W przyszłym roku rusza wydobycie próbnej partii węgla brunatnego, który KGHM chce zamienić w gaz. (s.1,7)

d15u15t

GAZETA WYBORCZA

Świat rozpalony gorączką złota. Na światowych giełdach cena złota ustanowiła historyczny rekord - 1.300 USD za uncję. Zainteresowanie w Polsce też jest ogromne. Niektórzy z inwestorów, szukając bezpiecznej lokaty, kupują złoto na kilogramy. (s.1,25)

Gazowe łącze z Ukrainą. Polska i Ukraina będą partnerami w Europejskiej Wspólnocie Energetycznej. Czy nasi liderzy wykorzystają to, by ułożyć europejskie relacje w gazowej współpracy z Kijowem? (s.24)

PULS BIZNESU

d15u15t

Działki znów zaczynają drożeć. Gdzie? W Krakowie i Warszawie. Najciekawsze jest jednak to, że zaczyna przybywać ofert sprzedaży. Dlatego hossa szybko nie wróci.(s.12-13)

Branża meblarska. Kryzys odwołany. Sprzedaż powoli, ale jednak zwiększa się. Producenci mebli wracają do inwestycji. (s.8)

DZIENNIK GAZETA PRAWNA

Rząd po cichu przygotowuje się na euro. Powstaje plan wprowadzania wspólnej waluty. Oficjalnie daty nie ma, nieoficjalnie ministrowie myślą o 2015 roku. (s.1 (s.13).(PAP)

bas/

d15u15t

Podziel się opinią

Share
d15u15t
d15u15t