Trwa ładowanie...
d4exd3o
d4exd3o

Przegląd wiadomości gospodarczych, sobota-niedziela, 13-14 listopada

...
Share
d4exd3o

14.11. Warszawa (PAP) - Przegląd wiadomości gospodarczych.

KRAJ

Portfel zamówień grupy kapitałowej Comarchu na 2011 rok (bez zamówień pozyskanych przez Grupę Comarch Software und Beratung) wynosił na koniec października 232,2 mln zł i był wyższy o 7,7 proc. niż w analogicznym okresie w 2009 roku - poinformowała spółka w komentarzu do wyników kwartalnych.

d4exd3o

Zysk netto przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej grupy Comarchu wyniósł w trzecim kwartale 7,6 mln zł i był o 41 proc. gorszy niż przed rokiem - poinformowała spółka w raporcie kwartalnym. Jest jest jednak o 16 proc. lepszy od oczekiwań analityków.

Wyniki Comarchu za III kw. okazały się lepsze od oczekiwań analityków na wszystkich poziomach, dlatego spodziewana jest pozytywna reakcja rynku na poniedzialkowej sesji. Jedyną negatywną niespodzianką w wynikach informatycznej grupy była wysokość straty Comarch Software und Beratung (wcześniej SoftM). Obecny portfel zamówień Comarchu sugeruje około 8-9 proc. wzrost sprzedaży w 2011 r.

Wyniki Asseco Poland za III kw. okazały się lepsze od oczekiwań rynku, głównie za sprawą spółki matki. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami sprzedaż nieruchomości przez spółkę zależną podwyższyła EBIT grupy o 7 mln zł. Po publikacji wyników za III kw. kurs Asseco może zyskiwać w trakcie kolejnych sesji, choć nie bez znaczenia dla notowań będą też informacje o procesie przejęcia Formula Systems.

Alma Market planuje, że w przyszłym roku uruchomionych może zostać 3-5 nowych placówek handlowych, a nakłady inwestycyjne na ten cel mogą wynieść 15-20 mln zł - poinformowała spółka w komentarzu do wyników kwartalnych.

d4exd3o

Notowany na rynku NewConnect Digital Avenue prognozuje, że na koniec 2010 roku jego zysk netto wyniesie 0,35 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie.

Grupa Lotos podwyższyła w sobotę ceny paliw - poinformowało biuro prasowe spółki. O 48 zł na tysiąc litrów wzrosła cena benzyny bezołowiowej 95 i 95AL, a o 39 zł na tysiąc litrów podrożała benzyna bezołowiowa 98.

PKN Orlen podnosi od soboty hurtowe ceny benzyny bezołowiowej Eurosuper 95 o 48 zł, benzyny bezołowiowej Super Plus 98 o 39 zł, a oleju napędowego o 31 zł na tysiąc litrów - poinformował płocki koncern.

PKN Orlen podnosi od soboty hurtową cenę oleju grzewczego Ekoterm Plus o 29 zł na tysiąc litrów - poinformował płocki koncern. Decyzja PKN Orlen oznacza, że cena Ekotermu Plus wynosi 2 tys. 379 zł za tysiąc litrów.

d4exd3o

Firmy realizujące zamówienia publiczne obawiają się, że stracą na planowanej od 2011 r. podwyżce VAT. Zdaniem pracodawców nowe przepisy są niezgodne z regulacjami unijnymi, bo VAT powinien być neutralny dla przedsiębiorstw. W ocenie MF wszystko jest w porządku.

Gdyby wybory samorządowe odbyły się dziś, to PO mogłaby liczyć na 38,7 proc. głosów, PiS na 20,9 proc., SLD na 17 proc., a PSL na 8,6 proc. - wynika z najnowszego sondażu Instytutu Badania Opinii Homo Homini dla Polskiego Radia.

ZAGRANICA

Kraje klubu G20 zebrane na zakończonym w piątek szczycie w Seulu nie uzgodniły wspólnego programu przyspieszenia wzrostu światowej gospodarki i odrzuciły amerykańskie propozycje w tej sprawie - podkreślają komentatorzy w USA.

d4exd3o

Piątkowa sesja na Wall Street przyniosła dalszy ciąg spadków, po tym jak na rynku wzrosły obawy o sytuację kredytowa Irlandii oraz podwyżkę stóp procentowych w Chinach. Na zamknięciu Dow Jones Industrial spadł o 0,80 proc. do 11.192,50 pkt. Nasdaq Comp. zniżkował o 1,46 proc. i wyniósł 2.518,21 pkt. Indeks S&P 500 spadł o 1,18 proc. i wyniósł na koniec dnia 1.199,21 pkt.

Wystąpienie przez Irlandię o pomoc finansową do UE jest tylko kwestią czasu. Szacuje się, że Irlandia potrzebuje 60-80 mld euro w okresie 2 lat. Zakulisowe rozmowy z eurogrupą już się toczą - informuje w niedzielę BBC. Władze irlandzkie zaprzeczają. (PAP)

pam/

d4exd3o

Podziel się opinią

Share
d4exd3o
d4exd3o