Trwa ładowanie...
d4l976x
d4l976x

Przegląd wiadomości gospodarczych, sobota-niedziela 6-7 czerwca

...
Share
d4l976x

ZAGRANICA

- Eksperci rosyjskiego Ministerstwa Finansów i Banku Światowego (BŚ) rozpoczęli techniczne rozmowy na temat kredytu dla Rosji - poinformowała w niedzielę agencja RIA-Nowosti.

- Rosja w ciągu najbliższych 10-15 lat chce podwoić eksport zboża - poinformowała minister rolnictwa tego kraju Jelena Skrynnik podczas zakończonego w niedzielę dwudniowego Światowego Forum Zbożowego w Petersburgu.

d4l976x

- Rosja wprowadziła w sobotę zakaz importu mleka i produktów mlecznych z Białorusi. Uzasadniono to niedotrzymywaniem przez stronę białoruską rosyjskich przepisów, dotyczących tych produktów.

- Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew porównał w sobotę wspólną walkę ze światowym kryzysem finansowym i gospodarczym z walką przeciwko faszyzmowi w trakcie II wojny światowej.

- Rebelianci z Ruchu na Rzecz Wyzwolenia Delty Nigru (MEND) postawili w sobotę pracownikom firm naftowych pracujących w Nigerii ultimatum, żądając opuszczenia przez nich regionu w ciągu 72 godzin.

KRAJ

d4l976x

- Sprzedaż samochodów osobowych w maju spadła o 3,1 proc. rdr i o 11,8 proc. mdm i wyniosła 25.329 samochodów - podał Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego.

- W pierwszym kwartale 2009 r. przychody polskich przedsiębiorstw wzrosły o 3,4 proc., ale w tym samym czasie ich koszty wzrosły o 6,6 proc. Oznacza to duży spadek rentowności firm od początku b.r. - podaje raport przygotowany przez PKPP Lewiatan i firmę Deloitte.

- Mimo, że na rynku jest coraz większa oferta polis ubezpieczeniowo-inwestycyjnych, świadomość i wiedza inwestorów o tego typu produktach jest niewystarczająca - ostrzega Komisja Nadzoru Finansowego.

- Komisja Nadzoru Finansowego wszczęła postępowania w sprawie podejrzenia naruszenia przez Bomi obowiązku ujawnienia informacji w prospekcie emisyjnym - poinformowała spółka w komunikacie.

d4l976x

- Walne zgromadzenie Prochemu zdecydowało o wypłacie 506.350 zł dywidendy dla akcjonariuszy, co daje 0,13 zł na akcję - podała spółka w komunikacie.

- ATM Grupa planuje przeznaczyć na wypłatę dywidendy 10,32 mln zł z zysku za 2008 rok, czyli po 0,12 zł na jedną akcję - podała spółka w projektach uchwał na walne zgromadzenie akcjonariuszy, które odbędzie się 15 czerwca.

- TelForceOne zamknął transakcje zabezpieczające ryzyko stopy procentowej kredytu inwestycyjnego i stanowią one ujemną wartość godziwą w kwocie 12,5 mln zł - poinformował w komunikacie TelForceOne. Spółka zawarła porozumienie z bankiem w sprawie spłat zobowiązań.(PAP)

bas/

d4l976x

Podziel się opinią

Share
d4l976x
d4l976x