Trwa ładowanie...
d25u7bm
d25u7bm

Przegląd wiadomości ze spółek, środa godz. 15

Przegląd wiadomości ze spółek, środa 9 lipca godz. 15
Share
d25u7bm

ALTUS TFI

Altus TFI zadebiutuje na rynku głównym warszawskiej giełdy w piątek, 11 lipca - poinformowała spółka w zaproszeniu na debiut.

W ramach oferty publicznej w transzy detalicznej spółka sprzedała 1.500.000 akcji serii F. W transzy instytucjonalnej przydzielono 16.880.000 akcji Altus TFI.

d25u7bm

Cena emisyjna akcji została ustalona na 9,50 zł.

Podstawowym celem oferty było pozyskanie środków na realizację planów inwestycyjnych, zwiększenie skali działalności, głównie poprzez przejęcie innych polskich TFI.

CI GAMES

Gra Lords of the Fallen 28 października zadebiutuje w USA i Ameryce Południowej, a 31 października w Europie. CI Games spodziewa się, że wpływy ze sprzedaży pozwolą spłacić obligacje i sfinansować nowe projekty. Spółka myśli o dwóch nowych grach w ciągu najbliższych dwóch lat. Obecnie około 20 proc. nakładu gry Enemy Front trafiło do graczy.

d25u7bm

"Zgodnie z zapowiedziami premiera gry Lords of the Fallen odbędzie się jesienią tego roku, w ostatnim tygodniu października, a sama produkcja gry zostanie ukończona na początku września" - powiedział na spotkaniu z dziennikarzami prezes CI Games Marek Tymiński.

"Wysokie zainteresowanie ze strony dystrybutorów powinno przełożyć się na sukces. Mam nadzieję i głęboko wierzę, że Lords of the Fallen będzie kamieniem milowym w rozwoju naszej firmy. Dzisiaj rusza przedsprzedaż, więc za kilka tygodni będziemy wiedzieli, jaki może być nakład" - dodał.

Gra ukaże się w wersjach na konsole nowej generacji: Sony Playstation4 i XboxOne oraz w wersji na PC. W Europie cena detaliczna wyniesie 59,9 euro, a na rynku amerykańskim gra będzie sprzedawana w cenie 59,9 USD. Łączny budżet produkcji gry wraz z marketingiem wyniesie około 40 mln zł.

Jak poinformował Adam Pieniacki, członek zarządu CI Games ds. finansowych, debiut gry Lords of the Fallen zdecyduje o tegorocznych wynikach i będzie miał istotny wpływ na sytuację finansową spółki. "Z wpływów ze sprzedaży Lords of the Fallen planujemy spłacić obligacje zapadające w grudniu oraz sfinansować nowe projekty" - powiedział Pieniacki.

d25u7bm

"Myślimy o dwóch dużych projektach w ciągu najbliższych dwóch lat. Jedna z tych gier może zawierać elementy +kontentu+ Snipera" - dodał Tymiński.

CI Games w 2014 r. wprowadziło na rynek grę Enemy Front. Debiut na rynku amerykańskim odbył się 10 czerwca, a w Europie 13 czerwca. Ukazała się jednocześnie na konsole Sony Playstation3, Xbox360 oraz na komputery PC. Nakład premierowy wyniósł 350 tys. szt.

"Z ostatnich danych wynika, że do graczy trafiło około 20 proc. nakładu" - powiedział Tymiński.

d25u7bm

Podziel się opinią

Share
d25u7bm
d25u7bm