Trwa ładowanie...
digivmo
16-06-2016 16:17

Przemysław Sypniewski został powołany na prezesa Poczty Polskiej

Warszawa, 16.06.2016 (ISBnews) - Rada nadzorcza Poczty Polskiej powołała Przemysława Sypniewskiego na stanowisko prezesa oraz Iwonę Ziomek na stanowisko członka zarządu, podała spółka.

digivmo
digivmo

"Pani Iwona Ziomek obejmie funkcje z dniem 20 czerwca br., pan Przemysław Sypniewski - z dniem 21 czerwca br" - czytamy w komunikacie.

Przemysław Sypniewski pod koniec lat 90 był wicedyrektorem biura w Poczcie Polskiej. W latach 2005-2008 wchodził w skład Rady Poczty jako sekretarz. Później był biegłym Najwyższej Izby Kontroli ds. rynku pocztowego i regulacji pocztowych, a także ekspertem sejmowej komisji ds. tworzenia prawa pocztowego i implementacji dyrektyw pocztowych Unii Europejskiej. Był założycielem i pierwszym prezesem Instytutu Pocztowego, stowarzyszenia obywateli zajmującego się rynkiem pocztowym.

Iwona Ziomek z Poczta Polską jest związana od 1995 roku. Pracowała zarówno na stanowiskach specjalistycznych jak i kierowniczych w różnych jednostkach organizacyjnych spółki. Ostatnio zatrudniona w Pionie Operacji Logistycznych - WER Rudna Mała na stanowisku specjalisty.

Poczta Polska ogłosiła pod koniec marca 2015 r. swoją strategię rozwoju. Motorem wzrostu grupy będą usługi paczkowe i kurierskie. Oznacza to dwukrotny wzrost przychodu z paczek i łańcucha usług dla e-commerce: powyżej 1,5 mld zł. Firma chce także jak najlepiej obsługiwać rynek tradycyjnych listów, które wciąż stanowią większość przychodów Poczty.

(ISBnews)

digivmo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
digivmo