ycipk-4jzp5v

Przeróbka zdjęcia przestraszyła klientów. Sugeruje, że w mięsie są kawałki drewna

Po sieci krąży nieprawdziwe zdjęcie powielane przez wielu internautów. Sugeruje, że w szynce wieprzowej jednej z popularnych sieci handlowych można znaleźć kawałki drewna i metalu. Nie dajcie się nabrać - to komputerowa przeróbka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W internecie pojawiło się podrobione zdjęcie szynki wprowadzające klientów w błąd
W internecie pojawiło się podrobione zdjęcie szynki wprowadzające klientów w błąd (East News)
ycipk-4jzp5v

Nie wszystko co pojawia się w internecie jest prawdą. W dobie cyfryzacji łatwo dać się zwieść oszustom, którzy w łatwy sposób mogą przerobić zdjęcie i wytworzyć tzw. fake news'a, czyli fałszywą wiadomość.

Tak stało się i tym razem. Jeden z internautów, najpewniej dla żartu, przerobił zdjęcie dostępnej w Biedronce szynki wieprzowej bez kości. Zasłonięto markę, ale dopisano do etykiety nieprawdziwą informację, że w szynce można znaleźć "kawałki desek sosnowych i łańcucha". To oczywiście bzdura, ale wielu internautów dało się nabrać. Zaczęli udostępniać zdjęcie na swoich profilach w mediach społecznościowych.

ycipk-4jzp5v

Czytaj także: Mięso z chorych krów z Polski rozniosło się po Europie

Niektórzy internauci, gdy zorientowali się, że to nieprawda, zaczęli kasować zdjęcia ze swoich profili społecznościowych, by nie wprowadzać w błąd kolejnych osób. Niestety, fake news działa jak wirus i szybko się rozprzestrzenia. Dlatego postanowiliśmy ostrzec Jeronimo Martins Polska (właściciela Biedronki), że klientów tej sieci wprowadza się w błąd fałszywym zdjęciem i dobudowaną do niego fałszywą informacją.

Zobacz też: Czy powinniśmy bać się mięsa w kebabach?

ycipk-4jzp5v

Justyna Rysiak, menedżer ds. relacji zewnętrznych w Jeronimo Martins Polska w rozmowie z WP prosi klientów o rozwagę.

- Apelujemy do naszych klientów, aby do wpisów w mediach społecznościowych podchodzili z dużym krytycyzmem. W tym przypadku zdjęcie nie przedstawia oryginalnej etykiety naszego produktu - mówi w rozmowie z WP przedstawicielka Biedronki.

Czytaj także: Mięso chorych krów trafiło do Szwecji. Podejrzaną wołowinę z Polski zakupiły cztery hurtownie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-4jzp5v
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4jzp5v

ycipk-4jzp5v
ycipk-4jzp5v