Trwa ładowanie...
d3t1jdh

Przewozy Regionalne: Małopolskie i dolnośląskie myślą o kupnie naszych oddziałów

Warszawa, 17.09.2015 (ISBnews) - Przewozy Regionalne nie wykluczają sprzedaży swoich oddziałów w Małopolsce i na Dolnym Śląsku, gdzie w obecnie widzą największe zainteresowanie ze strony samorządów, poinformował prezes i dyrektor generalny Tomasz Pasikowski. Podkreślił jednak, że ewentualne transakcje na razie pozostają w sferze wyłącznie intencjonalnej.

Share
d3t1jdh

"Małopolska byłaby zainteresowana zakupem zorganizowanej części przedsiębiorstwa i na 'poziomie intencjonalnym' mamy też taki sygnał z Wrocławia. Ale żeby mówić poważnie, trzeba przeprowadzić due diligence, przygotować wycenę, zaproponować tryb i warunki, na których by to można przeprowadzić. No i, oczywiście, poznać opinie naszych partnerów, czy po poznaniu oferty będą nadal zainteresowani" - powiedział Pasikowski podczas konferencji prasowej.

"Nie wykluczamy więc, że w Małopolsce i na Dolnym Śląsku dojdzie do sprzedaży zorganizowanych części przedsiębiorstwa. Jednak chcielibyśmy po niej tam nadal być, np. obsługując połączenia stykowe [z innymi województwami]" - dodał.

Oba województwa założyły własnych przewoźników kolejowych - Koleje Dolnośląskie ruszyły w 2009 r., a Koleje Małopolskie - w 2014 r.

Przewozy Regionalne są największym przewoźnikiem kolejowym w Polsce. Średnio w ciągu doby prowadzą 1600 pociągów, z których korzysta dziennie 220 tys. osób.

(ISBnews)

d3t1jdh

Podziel się opinią

Share
d3t1jdh
d3t1jdh