Trwa ładowanie...
d2y7z1b
07-12-2016 10:41

Przewozy Regionalne oczekują ok. 50 mln zł zysku netto w tym roku

Warszawa, 07.12.2016 (ISBnews) - Przewozy Regionalne oczekują w tym roku wypracowania dodatnich wyników finansowych na wszystkich poziomach i osiągnięcia wyniku netto na poziomie ok. 50 mln zł, poinformował prezes Krzysztof Mamiński.

d2y7z1b
d2y7z1b

"Rok 2016 dla spółki jest przełomowym. To pierwszy pełny rok wdrażania programu restrukturyzacji. Spółka osiągnie w nim dodatnie wyniki finansowe na wszystkich rodzajach działalności. Działalność gospodarcza ogółem da ok. 50 mln zł zysku" - powiedział Mamiński podczas konferencji prasowej.

Prezes wyjaśnił, że dobry wynik finansowy spółka zawdzięcza m.in. racjonalizacji wydatków - np. w obszarze usług doradczych i konsultingowych czy zakupu materiałów i usług zewnętrznych. Ponadto pozytywny wpływ na finanse miało zwiększenie liczby pasażerów, a tym samym wpływów z biletów. W okresie styczeń - październik przewoźnik miał o 2,25 mln pasażerów więcej niż rok wcześniej.

Mamiński podkreślił, że Przewozy Regionalne zmierzają do zapewnienia sobie realizacji przewozów wyłącznie w oparciu o umowy wieloletnie.

"Właśnie podpisaliśmy umowę 4-letnią w zachodniopomorskim, gdzie do tej pory umowy były jednoroczne. Liczymy też na co najmniej 3-letnią umowę w małopolskim. Mamy zaawansowane rozmowy z łódzkim, gdzie negocjujemy wydłużenie umowy do 3 lat. Wreszcie, w dolnośląskim też po raz pierwszy negocjujemy zawarcie umowy 3-letniej. Gdyby wszystko się udało, to mielibyśmy wyłącznie umowy wieloletnie" - wyliczył prezes.

d2y7z1b

Podkreślił, że 2016 r. to czas, w którym spółka rozpoczęła nowy program taborowy.

"Rozstrzygnęliśmy trzy przetargi: dwa na zakup elektrycznych zespołów trakcyjnych i jeden na modernizację. Do rozstrzygnięcia pozostaje zakup minimum trzech autobusów szynowych. Łącznie będzie ok. 50 pojazdów dostarczonych do końca 2017 r." - przypomniał.

Wcześniej spółka zapowiadała, że po 2018 r., kiedy będzie mogła korzystać ze środków UE (po zakończeniu programu restrukturyzacji) planuje zakupić lub zmodernizować 250 EZT.

Przewozy Regionalne podały dziś szczegóły wprowadzenia nowej marki klienckiej Polregio. Jej wdrażanie zacznie się jeszcze w tym roku.

d2y7z1b

"Pod tą marką zamierzamy realizować cel finansowy - mam nadzieję, że tradycją będzie dodatni wynik na wszystkich rodzajach działalności, a zwiększająca się liczba pasażerów potwierdzi, że zmierzamy w dobrą stronę" - podsumował prezes.

Przewozy Regionalne powstały w 2001 r. Są największym pasażerskim przewoźnikiem kolejowym w Polsce. Średnio w ciągu doby na tory w całej Polsce wyjeżdża blisko 1 600 pociągów spółki. Każdego dnia z usług Przewozów Regionalnych korzysta średnio 220 tys. osób. Udział firmy w rynku kolejowych przewozów pasażerskich wynosi około 30%.

(ISBnews)

d2y7z1b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2y7z1b