Trwa ładowanie...
d2znfar
31-05-2016 15:05

Przewozy Regionalne uruchomią bezpośrednie pociągi Białystok-Kowno w czerwcu

Warszawa, 31.05.2016 (ISBnews) - Przewozy Regionalne uruchomią od 17 czerwca br. bezpośrednie pociągi z Białegostoku do Kowna, podał przewoźnik. Uruchamiane wspólnie z Kolejami Litewskimi pociągi będą kursowały po nowo wybudowanej normalnotorowej trasie kolejowej stanowiącej część tzw. Rail Baltica.

Share
d2znfar

"Jeszcze przed wakacjami Przewozy Regionalne wspólnie z Kolejami Litewskimi uruchomią bezpośrednie weekendowe pociągi kursujące na trasie Białystok - Suwałki - Kowno. Połączenie zostało stworzone z myślą o mieszkańcach polsko-litewskiego ogranicza oraz turystach odwiedzających Podlasie i Suwalszczyznę. Pierwszy kurs zaplanowany został na 17 czerwca. [...]. Dzięki wygodnym przesiadkom w Kownie nowe połączenia ułatwią także podróże do Wilna" - czytamy w komunikacie.

Nowe połączenie będzie realizowane we współpracy z Kolejami Litewskimi, a finansować je będzie Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, podano również.

"Ostatni raz podróżni z Polski na Litwę przybyli bezpośrednim pociągiem po torze normalnym w 1939 roku. Po tak długiej przerwie wznowione kolejowe połączenie kolejowe między naszymi krajami jest ważnym krokiem strategicznym dla obu stron. Tym bardziej, że wykorzystujemy europejski tor 'Rail Baltiki". To ważne porozumienie stworzy dla naszych pasażerów możliwość szybkiego i wygodnego dotarcia pociągiem do Europy" - skomentował dyrektor generalny Kolei Litewskich Stasys Dailydka, cytowany w komunikacie.

Przewozy Regionalne powstały w 2001 r. Są największym pasażerskim przewoźnikiem kolejowym w Polsce. Średnio w ciągu doby na tory w całej Polsce wyjeżdża blisko 1600 naszych pociągów. Każdego dnia z usług Przewozów Regionalnych korzysta średnio 220 tys. osób. Udział firmy w rynku kolejowych przewozów pasażerskich wynosi około 30%.

(ISBnews)

d2znfar
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2znfar
d2znfar