Przewozy Regionalne wprowadzają bilety 1 zł
Przewozy Regionalne wprowadzają od 15 grudnia usługę "Super bilet". Dzięki
temu będzie można kupić bilet przez internet za 1 zł. Pula biletów przeznaczonych na konkretny
pociąg będzie uzależniona od daty i godziny jego kursowania - informuje spółka.
12.12.2013 14:31
W ramach usługi "Super bilet" będzie można kupić również bilety za 9, 19, 29 oraz 39 złotych. Bilety w obniżonych cenach będą dostępne tylko przez internet. Oferta dotyczy pociągów interREGIO.
- Odchodzimy od sztywnej taryfy. Idziemy w kierunku, w jakim poszli przewoźnicy lotniczy. Im wcześniej kupujemy bilet, im trasa mniej oblegana, tym bardziej mamy szansę bilet dostać taniej - poinformował w czwartek na konferencji prasowej Mateusz Żmuda z Przewozów Regionalnych. Jak dodał, tańsze bilety będą dostępne na wszystkie pociągi, a do końca stycznia ich łączna pula sięgnie ponad 50 tys. sztuk. Docelowo, spółka chce oferować miesięcznie ok. 25 tys. biletów w obniżonych cenach.
Spółka wprowadza też w wybranych pociągach multimedialne wagony interREGIO z dostępem do filmów, audiobooków i muzyką. Każdy z pasażerów mających ze sobą np. tablet będzie miał do dyspozycji poprzez Wi-Fi darmowo dwa tytuły, a jeśli będzie chciał skorzystać z większej liczby filmów i audiobooków, będzie można kupić pakiet rozszerzony za 1 zł. W darmowej ofercie dostępny będzie m.in. film "Epoka Lodowcowa 3". We wszystkich pociągach interREGIO sprzedawane będą też przekąski oraz napoje. Od połowy grudnia pojawią się także wagony cafeREGIO, w których, dzięki współpracy ze spółką WARS, będzie dostępna pełna oferta cateringowa.
Spółka podała też, że w obowiązującym od 15 grudnia rozkładzie jazdy znajdzie się około 70 pociągów interREGIO. Nowością rozkładu jazdy 2013/2014 będzie bezpośrednie połączenie Warszawy z Zieloną Górą. Do stolicy Lubuskiego w piątki i niedziele będzie dojeżdżał interREGIO "Starosta". W pozostałe dni tygodnia pociąg ten będzie kursował na trasie Warszawa - Poznań. Szczecinianie w dalszym ciągu będą mogli korzystać z dwóch pociągów do stolicy: "Portowca" i "Mewy", a poznaniacy wybierający się do Warszawy będą mieli do wyboru także "Wartę", która - podobnie jak teraz - będzie docierała aż do Lublina. Ofertę na zachodzie kraju uzupełnią pociągi "Merkury" z Poznania do Szczecina (i z powrotem) oraz weekendowa "Rusałka" z Zielonej Góry do Poznania.
Oferta została przygotowana również dla mieszkańców Podlasia i Lubelszczyzny. Tradycyjnie do stolicy będzie można dojechać bezpośrednimi piątkowo-niedzielnymi pociągami z Białegostoku (IR "Żubr") i Terespola (IR "Bug"), a także z Hajnówki. Po wielu latach, dzięki uruchomieniu IR "Białowieża", powróci bezpośredni pociąg łączący wschodnią część regionu z Warszawą. Z Chełma do Warszawy będą kursowały dwa pociągi: "Bystrzyca" (w niedzielę) i "Cisy" (codziennie), a "Warta" do Poznania (przez Warszawę) i "Bolko" do Wrocławia (przez Radom, Kielce, Katowice) skomunikują Lublin z innymi regionami Polski.
Połączenie południa kraju ze stolicą zapewnią dwa całoroczne pociągi: "Matejko" z Krakowa (przez Włoszczowę) i "Chemik" z Kędzierzyna-Koźla (przez Zabrze, Katowice). 10 stycznia 2014 r. ten ostatni zostanie zastąpiony przez "Piasta" z Warszawy do Jeleniej Góry (przez Katowice, Opole, Wrocław, Wałbrzych), w którego składzie znajdą się wagony bezpośrednie z Warszawy do Kudowy-Zdroju (przez Nysę i Kłodzko). Pociągami interREGIO wygodnie będzie można dostać się także na Warmię i Mazury. Na trasie Olsztyn - Poznań będą kursowały pociągi "Drwęca", "Śniardwy" i "Mamry". Ostatnim z nich będzie można dojechać do Szklarskiej Poręby. Podróżujący z Małopolski i Górnego Śląska w Sudety będą mieli do wyboru dwa całoroczne pociągi: "Rudawy" relacji Katowice - Opole - Wrocław - Jelenia Góra (od 10 stycznia jako IR "Piast") i "Galicję" relacji Kraków - Katowice - Wrocław - Kłodzko - Międzylesie.
Przewozy Regionalne są największym w Polsce przewoźnikiem kolejowym. Średnio w ciągu doby na tory w całej Polsce wyjeżdża ok. 1800 pociągów Przewozów Regionalnych, a z ich oferty korzysta codziennie 240 tys. osób.