Trwa ładowanie...
d1rcozq

PTE PZU ma zgodę KNF na przejęcie zarządzania Nordea DFE

Warszawa, 17.12.2015 (ISBnews) - Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) wydała zezwolenie na przejęcie przez Powszechne Towarzystwo Emerytalne PZU zarządzania funduszem Nordea Dobrowolny Fundusz Emerytalny. Nastąpi to 7 stycznia 2016 roku, poinformowało PTE PZU.

Share
d1rcozq

"Przejęcie funduszu Nordea DFE wpisuje się w strategię budowania silnej pozycji Grupy PZU na rynku dobrowolnych produktów emerytalnych. Jest to pierwsza na polskim rynku transakcja akwizycji zarządzania tego typu funduszem" - czytamy w komunikacie.

Wszyscy dotychczasowi członkowie Nordea DFE będą mogli podpisać umowę o prowadzenie Indywidualnego Konta Zabezpieczenia Emerytalnego z Dobrowolnym Funduszem Emerytalnym PZU, podano także.

"W związku z zezwoleniem KNF, PTE PZU uruchomi promocję, polegającą na czasowym zwolnieniu z opłaty od składki. Promocja obejmie zarówno członków Nordea DFE, którzy podpiszą umowę z DFE PZU, jak i dotychczasowych klientów DFE PZU" - czytamy w komunikacie.

d1rcozq

Powszechne Towarzystwo Emerytalne PZU jest spółką zależną Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń na Życie S.A. i należy do Grupy PZU. Grupa kapitałowa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA (Grupa PZU) jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce, a także Europie Środkowo-Wschodniej. Oprócz działalności ubezpieczeniowej Grupa PZU prowadzi także działalność w zakresie zarządzania otwartym funduszem emerytalnym, funduszami inwestycyjnymi i programami oszczędnościowymi. Aktywa grupy PZU wyniosły 67,57 mld zł na koniec 2014 r.

(ISBnews)

d1rcozq

Podziel się opinią

Share
d1rcozq
d1rcozq