Trwa ładowanie...
d24ua2t
d24ua2t

PTI nie wykupiło obligacji serii B, poszukuje finansowania

Warszawa, 23.06.2015 (ISBnews) - Powszechne Towarzystwo Inwestycyjne (PTI) nie wykupiło w przypadającym wczoraj terminie obligacji serii B i prowadzi obecnie działania celem pozyskania środków na obsługę zadłużenia bieżącego, podała spółka.
Share
d24ua2t

"Zarząd emitenta przeprasza obligatariuszy za zaistniałe opóźnienie i informuje, że prowadzi obecnie intensywne działania celem pozyskania dodatkowych źródeł finansowania umożliwiających obsługę zadłużenia bieżącego. O terminie wykupu obligacji serii B oraz wypłaty zaległych odsetek zarząd spółki poinformuje obligatariuszy niezwłocznie po zgromadzeniu środków na ich wypłatę. Za okres zwłoki obligatariusze otrzymają dodatkowe odsetki od zaległego świadczenia" - głosi komunikat.

Jednocześnie spółka informuje, iż w dniu 5 maja 2015 roku na zgromadzeniu akcjonariuszy spółki podjęto uchwały w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego. Zarząd prowadzi obecnie rozmowy z wybranymi inwestorami w celu uplasowania akcji nowej emisji.

Powszechne Towarzystwo Inwestycyjne (PTI) jest firmą inwestycyjno-doradczą. Głównym obszarem działalności spółki są inwestycje kapitałowe w sektorze małych i średnich firm, szczególnie w te przedsiębiorstwa, których ambicją jest wejście na giełdę. PTI od maja 2009 r. notowane było na alternatywnym rynku NewConnect, a debiut spółki na rynku głównym warszawskiej giełdy nastąpił 1 grudnia 2010 r.

(ISBnews)

d24ua2t

Podziel się opinią

Share
d24ua2t
d24ua2t