Puławy mają wyłączność negocjacyjną na 84,79 proc. Anwilu do 30 VI (opis)
16.04. Warszawa (PAP) - Zarząd PKN Orlen zdecydował o przyznaniu dla Zakładów Azotowych Puławy wyłączności negocjacyjnej w procesie sprzedaży pakietu 84,79 proc. akcji Anwilu do 30...
16.04.2010 | aktual.: 16.04.2010 17:38
16.04. Warszawa (PAP) - Zarząd PKN Orlen zdecydował o przyznaniu dla Zakładów Azotowych Puławy wyłączności negocjacyjnej w procesie sprzedaży pakietu 84,79 proc. akcji Anwilu do 30 czerwca 2010 r. - poinformowały Puławy i PKN Orlen w komunikacie.
"We wspólnej ocenie obu spółek, ustalony okres wyłączności negocjacyjnej powinien pozwolić wypracować uzgodnienia pomiędzy stronami w zakresie wszystkich istotnych warunków transakcji. Uzgodnienia będą obejmowały m.in.: ostateczną cenę, zagadnienia dotyczące niektórych aktywów Anwil oraz zasady współpracy Anwil z PKN Orlen w przyszłości, a także zapisy dokumentacji pozwalającej na podpisanie umowy sprzedaży akcji" - napisano w komunikacie.
Orlen poinformował w komunikacie, że nie wyklucza zakończenia rozmów lub powrotu do negocjacji z innymi podmiotami, jeśli negocjacje nie spełnią jego oczekiwań.
"W przypadku niespełnienia oczekiwań PKN Orlen w zakresie prowadzonych negocjacji, emitent nie wyklucza zakończenia rozmów lub powrotu do negocjacji z innymi podmiotami, które złożyły oferty w procesie" - podał Orlen w komunikacie.
Zakupem 84,79 proc. akcji Anwilu od PKN Orlen było zainteresowanych trzech inwestorów, wśród nich ujawniły się jedynie ZA Puławy. Prezes PKN Orlen Jacek Krawiec pod koniec marca informował, że spodziewa się, że po świętach zostanie wybrany jeden podmiot do dalszych rozmów w sprawie sprzedaży Anwilu.
Grupa Anwil jest znaczącym producentem nawozów i największym w krajach CEE producentem polichlorku winylu (PCW). W 2009 r. grupa miała ponad 2,5 mld zł przychodów i zysk netto w wysokości 66 mln zł.
PKN Orlen ma 84,79 proc. akcji Anwilu. Pakiet 5,56 proc. akcji tej chemicznej spółki ma Skarb Państwa, a 4,15 proc. gdańska Energa.(PAP)
gsu/ gor/