Trwa ładowanie...
dcske5l
dcske5l

"Puls Biznesu": W Arktyce ociepla się klimat dla biznesu

Za kołem polarnym czeka bogactwo, które świat dopiero spróbuje zagospodarować. Wiceminister gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik chce, by polskie firmy brały w tym udział - pisze "Puls Biznesu".
Share
dcske5l

Potencjał Dalekiej Północy rośnie, a już obecnie są w tym regionie polskie firmy z branży paliwowej - mówi wiceminister. I na przyszły rok zapowiada uruchomienie rządowego programu GoArctic.

Musimy otworzyć wszystkie kontynenty i Arktykę. Gdy ruszał program GoAfrica wielu nie wierzyło, że się uda, a teraz mnóstwo naszych firm sprzedaje na tym kontynencie - zauważa Antoniszyn-Klik.

Jak zapowiada, w 2015 r. zostanie zorganizowana misja gospodarcza do Reykjaviku; planowane są też wizyty firm w innych regionach: Grenlandii, Alasce, w pn. Kanadzie i pn. Norwegii.

dcske5l

Według MSZ wraz z ociepleniem klimatu szybko wzrasta dostępność i znaczenie gospodarcze Arktyki. Można oczekiwać, że wraz z postępem technologicznym coraz więcej firm energetycznych i górniczych będzie rozszerzać działalność o ten region - wskazuje resort.

Ostatnio, zgodnie z sugestią MSZ, Antoniszyn-Klik wzięła udział w konferencji Arctic Circle, na którą zaproszono m.in. kanclerz Niemiec i szefa OECD.

dcske5l

Podziel się opinią

Share
dcske5l
dcske5l