Trwa ładowanie...
d2yhtru
04-04-2017 17:17

PZPPF popiera decyzję MZ o nie wyodrębnianiu listy nielegalnie wywożonych leków

Warszawa, 04.04.2017 (ISBnews) - Krajowi producenci leków zrzeszeni w Polskim Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego (PZPPF) popierają działania Ministerstwa Zdrowia, których celem jest przeciwdziałanie nielegalnemu wywozowi leków z kraju, polegające na wycofaniu z projektu ustawy refundacyjnej zapisów, umożliwiających taki proceder, poinformował PZPPF. 

d2yhtru

"W związku z publikacjami dotyczącymi usuniętych w drodze autopoprawki z projektu ustawy refundacyjnej zapisów, umożliwiających wyodrębnianie nielegalnie wywożonych leków do osobnych grup limitowych informujemy: Krajowi producenci leków popierają działania Ministerstwa Zdrowia mające na celu przeciwdziałanie nielegalnemu wywozowi leków z kraju w trosce o pełną dostępność leków dla polskich pacjentów" - czytamy w komunikacie.

Decyzja resortu zdrowia o wycofaniu z projektu zmiany ustawy refundacyjnej (RDTL) zapisów umożliwiających wyodrębnianie nielegalnie wywożonych leków do osobnych grup limitowych, jest ze wszech miar racjonalna, podkreślono w komunikacie.

"Wprowadzenie takiego zapisu powodowałoby naruszenie obowiązujących zasad konkurencyjności cenowej i mogłoby doprowadzić do nadużyć, skutkujących stratą publicznego płatnika (NFZ) ok. 500 mln zł rocznie" - czytamy dalej.

Krajowi producenci niezmiennie deklarują chęć i gotowość do współpracy z Ministerstwem Zdrowia w wypracowaniu skutecznych i bezpiecznych rozwiązań, bez naruszania skutecznie funkcjonującego systemu refundacji, podsumowano w materiale.

(ISBnews)

d2yhtru
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2yhtru