Trwa ładowanie...
d49m4ll

PZU może po IPO zmienić w górę obecną politykę dywidendową (opis)

29.04. Warszawa (PAP) - PZU może po IPO zmienić w górę swoją politykę dywidendową, zakładającą obecnie przeznaczanie 25-45 proc. skonsolidowanego zysku na dywidendę - poinformował...

d49m4ll
d49m4ll

29.04. Warszawa (PAP) - PZU może po IPO zmienić w górę swoją politykę dywidendową, zakładającą obecnie przeznaczanie 25-45 proc. skonsolidowanego zysku na dywidendę - poinformował prezes PZU Andrzej Klesyk.

"Obecnie nasza polityka dywidendowa zakłada przeznaczanie na dywidendę 25-45 proc. skonsolidowanego zysku netto. Nasza pozycja kapitałowa jest bardzo silna, codziennie generujemy dodatkowy kapitał i gotówkę. Po IPO możemy siąść z radą nadzorczą, a potem także z akcjonariuszami na WZA i być może zaproponujemy inną politykę dywidendową. Natomiast będzie to zależało od trzech czynników. Po pierwsze są to regulacje ostrożnościowe, po drugie liczymy na pewne reformy w Polsce, które pozwoliłyby na powiększenie naszego biznesu, po trzecie liczymy na akwizycje w Europie" - powiedział dziennikarzom Klesyk.

"Trudno zmieniać politykę dywidendową w dół, gdy spółka generuje tak dużo gotówki i kapitału. Wydaje mi się, że oczekiwania rynku są wręcz przeciwne, że spółka powinna wypłacać więcej" - dodał.

Klesyk poinformował PAP, że zarząd będzie chciał przedstawić akcjonariuszom ewentualne plany nowej polityki dywidendowej, jednak nie stanie się to na tegorocznym, czerwcowym WZA, a na przyszłorocznym, także poświęconym między innymi zatwierdzeniu sprawozdania finansowego.

d49m4ll

PZU w prospekcie podawał, że będzie przeznaczał na dywidendę nie mniej niż 25 proc. i nie więcej niż 45 proc. skonsolidowanego zysku netto.

Spółka podawała też, że w przyszłości poziom wypłaty dywidendy będzie zależeć również od stanowiska Skarbu Państwa. Minister skarbu Aleksander Grad mówił wcześniej, że MSP będzie "z żelazną konsekwencją trzymać się tego poziomu w tym roku i w latach następnych". (PAP)

epo/ seb/ pr/ gor/

d49m4ll
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49m4ll