Trwa ładowanie...
d4eaofd

PZU nie wyklucza wycofania EMC IM z giełdy

12.02. Warszawa (PAP) - PZU prowadzi rozmowy z funduszem Penta na temat dalszej strategii rozwoju EMC Instytut Medyczny i nie wyklucza, że w przyszłości spółka ta zostanie wycofana...

Share
d4eaofd

12.02. Warszawa (PAP) - PZU prowadzi rozmowy z funduszem Penta na temat dalszej strategii rozwoju EMC Instytut Medyczny i nie wyklucza, że w przyszłości spółka ta zostanie wycofana z giełdy - poinformował członek zarządu PZU Ryszard Trepczyński.

"Prowadzimy rozmowy z Pentą w sprawie dalszej strategii rozwoju EMC IM. Nie wykluczamy, w jednym z rozważanych wariantów, wycofania spółki z giełdy" - powiedział w czwartek dziennikarzom Trepczyński.

Niedawno EMC IM wyemitowało nowe akcje. TFI PZU objęło nowe akcje tej spółki za 18,5 mln zł.

d4eaofd

Obecnie Penta ma 68,41 proc. akcji EMC IM, a TFI PZU 29,87 proc. tej spółki. Pozostali akcjonariusze mają łącznie 1,72 proc. akcji EMC IM.

W sierpniu 2013 r. Penta wnioskowała o podjęcie przez NWZ uchwał o zniesieniu dematerializacji akcji spółki i wycofaniu ich z obrotu na GPW. Walne było później odraczane i ostatecznie we wrześniu odstąpiło ono od głosowania nad uchwałami. Penta, wycofując się z wniosku, wskazała jako uzasadnienie trwające rozmowy pomiędzy akcjonariuszami spółki dotyczące dalszego rozwoju EMC.(PAP)

pr/ gor/

d4eaofd

Podziel się opinią

Share
d4eaofd
d4eaofd