Trwa ładowanie...
d4eocsn
23-03-2017 20:20

PZU: przyspieszymy realizację strategii oraz pozostaniemy spółką dywidendową

Grupa Kapitałowa PZU zapewni skuteczną realizację Strategii do 2020 roku. Jej kluczowymi elementami są projekty w obszarze kosztowym, innowacje oraz wzrost - głosi czwartkowy komunikat PZU.

d4eocsn
d4eocsn

"Priorytetem są też transakcje i projekty na rynku bankowym. Poprawie ulegnie kształt współpracy w ramach i pomiędzy organami Spółki, co zwiększy efektywność działań PZU. Spółka potwierdza realizację przedstawionej akcjonariuszom polityki dywidendowej" - czytamy w komunikacie zamieszczonym w czwartek na stronie internetowej PZU.

Rada Nadzorcza Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA oddelegowała w czwartek członka rady nadzorczej Marcina Chludzińskiego do czasowego wykonywania czynności prezesa spółki, na okres nie dłuższy niż trzy miesiące.

"PZU realizuje strategię rozwoju Grupy do 2020 rok, w której tworzeniu jako członek Komitetu Strategii Rady Nadzorczej aktywnie uczestniczyłem. Zgodnie z nią Spółka dąży do wzrostu rentowności biznesu ubezpieczeniowego oraz rozwoju innowacyjnych narzędzi w zakresie obsługi klienta i zarządzania. Realizowane są też ważne inicjatywy wzrostowe w obszarze Zdrowia oraz Inwestycji. W każdym z tych obszarów kryje się ogromny potencjał rozwoju, który chcemy wyzwolić. Najwyższą wagę mają dla nas transakcje i projekty na rynku bankowym, które PZU będzie skutecznie rozwijać" - mówi Chludziński, cytowany w komunikacie.

"Jestem też przekonany, że poprawie ulegnie kształt współpracy w ramach i pomiędzy poszczególnymi organami Spółki. W szczególności będziemy się koncentrowali na zbudowaniu zrozumienia i zaufania pomiędzy Zarządem PZU a Radą Nadzorczą, ponieważ w tej materii powstały zastrzeżenia, skutkujące wczorajszą decyzją o zmianach w Zarządzie PZU" - zapewnił Marcin Chludziński.

d4eocsn

Jak czytamy, zgodnie z założeniami strategii PZU rozwija działalność w Polsce i na tych rynkach zagranicznych, gdzie jest już obecne. Priorytetowy jest ambitny kierunek działań na rynku bankowym oraz finalizacja - realizowanej wspólnie z Polskim Funduszem Rozwoju - transakcji nabycia udziałów banku Pekao SA. Poszerzenie współpracy ze startupami i VC przyczyni się natomiast do stworzenia jednej z najbardziej innowacyjnych grup finansowych w Europie oraz rozwoju polskiej gospodarki.

"PZU jest jednym z kluczowych komponentów systemu stabilności finansowej w Polsce, dlatego wzmacniane oraz rozwijane będą działania służące budowaniu trwałej wartości dla naszych akcjonariuszy, przyjaznego otoczenia pracy dla pracowników oraz stałej poprawy jakości usług dla klientów z wykorzystaniem najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych. Przedstawiona akcjonariuszom polityka dywidendy będzie realizowana" - zapewnił Chludziński.

d4eocsn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4eocsn