Trwa ładowanie...
d1b22em

R. Paszkiewicz będzie odpowiedzialny za infrastrukturę kolejową na Ukrainie

Warszawa, 02.06.2016 (ISBnews) - Rada Ministrów Ukrainy powołała Remigiusza Paszkiewicza na stanowisko wiceprezesa zarządu kolei ukraińskich (UŻ), odpowiedzialnego za infrastrukturę kolejową w tym kraju, podano w komunikacie prasowym. Paszkiewicz jest drugim, obok Wojciecha Balczuna, Polakiem zasiadającym we władzach ukraińskich kolei.

Share
d1b22em

"Dzisiejsza decyzja władz Ukrainy jest kolejnym wyrazem uznania dla zmian przeprowadzonych w Polsce, także w obszarze modernizacji i restrukturyzacji kolei. Jest to zarazem dowód zaufania do zespołu menadżerów, którego działania doprowadziły do istotnej poprawy standardu usług świadczonych przez Polskie Koleje Państwowe" - powiedział Paszkiewicz, cytowany w komunikacie.

Paszkiewicz w latach 2012 -2015 był prezesem PKP PLK - polskiego zarządcy infrastruktury kolejowej. Przeprowadził największy w historii polskich kolei program modernizacyjny. Pod jego rządami spółka PKP PLK odnotowała skokowy wzrost w zakresie efektywności działania i poziomu wykorzystywania środków unijnych. Znalazło to odzwierciedlenie m.in. w przyznaniu mu w 2014 roku nagrody dla najlepszego zarządcy infrastruktury kolejowej w Unii Europejskiej, podano także.

Wcześniej Paszkiewicz pracował m.in. w Ministerstwie Finansów, w Narodowym Banku Polskim, w spółkach: Orlen Finance AB, Unipetrol Trade i Anwil.

(ISBnews)

d1b22em

Podziel się opinią

Share
d1b22em
d1b22em