Trwa ładowanie...
d1ev0em
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
rachunki za ogrzewanie

Rachunki za ogrzewanie będą mniejsze. Łagodna zima martwi ciepłowników

Jeśli w całym I kwartale temperatury utrzymają się na obecnym poziomie, to branża ciepłownictwa systemowego musi się liczyć ze spadkiem dochodów rzędu 10 proc. w całym 2016 r.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rachunki za ogrzewanie będą mniejsze. Łagodna zima martwi ciepłowników
(Fotolia, Fot: Fotolia/morissfoto)
d1ev0em

Wysokie temperatury w sezonie grzewczym martwią ciepłowników. Klienci się cieszą, bo zapłacą mniejsze rachunki. Mniej wydajemy też m.in. na ubrania - pisze "Rzeczpospolita".

Ze względu na stosunkowo wysokie, jak na tę porę roku, temperatury spada produkcja energii i ciepła. Pewne wyobrażenie o mniejszym zapotrzebowaniu w ostatnich dwóch miesiącach dają niższe obroty na rynkach obrotu energii i gazu Towarowej Giełdy Energii w styczniu i w lutym. Na słaby sezon narzekają także firmy, dla których zima była okresem żniw - pisze gazeta.

- Jeśli w całym pierwszym kwartale temperatury utrzymają się na bieżącym poziomie, to branża ciepłownictwa systemowego musi się liczyć ze spadkiem dochodów rzędu 10 proc. w całym roku 2016 - szacuje Jacek Szymczak, prezes Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie.

Zobacz także: Ile kosztuje węgiel? I dlaczego nawet cztery razy więcej w skupie niż na światowych giełdach?

Zarabiaj teraz przez internet - szybko możesz zostać bogatym. Sprawdź >>

d1ev0em
d1ev0em

d1ev0em