Trwa ładowanie...

Radio Maryja i TV Trwam poważnie zagrożone

Nowela ustawy podwyższająca stawki radiowych i telewizyjnych opłat koncesyjnych oznacza konieczność zapłaty przez Radio Maryja i Telewizję Trwam ok. 45 mln zł rocznie - stwierdza "Nasz Dziennik".

Share
Radio Maryja i TV Trwam poważnie zagrożoneŹródło: AFP
d40sou6

Takie bariery finansowe oznaczają dla nas likwidację tych mediów - alarmuje o. Tadeusz Rydzyk, założyciel i dyrektor Radia Maryja.

Jak mówi, nowe stawki doprowadzą do likwidacji mediów katolickich w Polsce, w tym przede wszystkim Radia Maryja i TV Trwam. - To wszystko zmierza do tego, żeby odebrać głos katolikom i mediom niezależnym. W każdym totalitaryzmie tak robiono, że chciano mieć media, media, powiedziałbym, mętnego nurtu, żeby ludziom zamącić w głowach i by ludzie wierzyli w to, co mówią rządzący, mający władzę - ocenia duchowny.

Lidia Kochanowicz, dyrektor finansowy Fundacji Lux Veritatis, liczy, że do Trybunału Konstytucyjnego trafi zarówno ta nowela, jak i zmiana Prawa telekomunikacyjnego. Jak podkreśla "Nasz Dziennik", do tej ostatniej regulacji, nad którą teraz pracuje senat, wpisano drastyczny wzrost stawek opłat za częstotliwości.

Wnioski do TK w tej sprawie zapowiedziały już kilka tygodni Prawo i Sprawiedliwości oraz Solidarna Polska - przypomina dziennik.

d40sou6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40sou6