Trwa ładowanie...
d4glrq5
d4glrq5

Radpol finalizuje proces włączenia Finpol Rohr, oszczędzi 2,5 mln zł rocznie

Warszawa, 02.12.2015 (ISBnews) - Akcjonariusze Radpolu zdecydowali o połączeniu ze spółką zależną Finpol Rohr. Włączenie oraz przeniesienie zakładu z Warszawy do miejscowości koło Lublina pozwoli na oszczędności kosztowe rzędu 2,5 mln zł rocznie, począwszy od 2016 roku, podała spółka.
Share
d4glrq5

"Pozytywna decyzja akcjonariuszy umożliwia nam ukończenie procesu konsolidacji, czyli włączenie ostatniej spółki zależnej w struktury Radpolu. W 2016 roku będziemy prowadzić działalność już jako pojedynczy i silny podmiot, bez spółek powiązanych. Ten krok pozwoli nam maksymalizować efekty synergii w dywizji ciepłowniczej oraz usprawni procesy decyzyjne i obniży koszty" - powiedział prezes Radpolu Daniel Dajewski, cytowany w komunikacie.

Zgodnie z planem połączenia Radpolu i Finpolu, nastąpi ono poprzez przeniesienie majątku Finpol Rohr do spółki Radpol. Formalnie stanie się to w dniu rejestracji połączenia w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Z włączeniem Finpol Rohr w struktury Radpolu wiąże się także przeniesienie zakładu z Warszawy do Kolonii Prawiedniki k. Lublina, gdzie obecnie funkcjonuje zakład Rurgaz.

d4glrq5

"Dzięki przeniesienie zakładu Finpol Rohr, w 2016 roku Radpol spodziewa się oszczędności kosztowych w wysokości ok. 2,5 mln zł rocznie. Co więcej, spółka nie będzie już ponosić kosztów zdarzeń jednorazowych związanych z tą reorganizacją, które w mijającym roku istotnie obniżyły wyniki finansowe" - czytamy w materiale.

Finpol Rohr to producent systemów preizolowanych dla podziemnych i napowietrznych sieci ciepłowniczych oraz do przesyłu innych mediów. Od czerwca 2013 r. jest częścią grupy kapitałowej Radpol.

Grupa Radpol to wytwórca i dostawca zaawansowanych technologicznie instalacji do przesyłu ciepła, produktów dla energetyki oraz rur z tworzyw sztucznych do instalacji wodnych, kanalizacyjnych i gazowych, a także rozwiązań dla innych gałęzi przemysłu. Kluczowymi odbiorcami produktów grupy są takie sektory jak energetyka, gazownictwo, ciepłownictwo, kolejnictwo czy motoryzacja. Spółka jest notowana na GPW od 2007 r.

(ISBnews)

d4glrq5

Podziel się opinią

Share
d4glrq5
d4glrq5