Trwa ładowanie...
d2ua2p0
07-12-2016 12:29

Radpol: mBank oczekuje dokapitalizowania spółki kwotą minimum 10 mln zł

Warszawa, 07.12.2016 (ISBnews) - mBank oczekuje od akcjonariuszy Radpolu dokapitalizowania spółki kwotą co najmniej 10 mln zł w celu wzmocnienia płynności w perspektywie najbliższych kwartałów, podał Radpol

d2ua2p0
d2ua2p0

"Bank zwrócił się do zarządu spółki o przekazanie radzie nadzorczej spółki informacji, iż bank oczekuje włączenia się przez akcjonariuszy spółki do procesu restrukturyzacji spółki, poprzez podniesienie kapitału w kwocie pozwalającej na istotne wzmocnienie płynności spółki. Wyrażone w piśmie oczekiwania banku odnośnie poziomu dokapitalizowania spółki przez akcjonariuszy określone zostały na kwotę minimum 10 mln zł w perspektywie najbliższych kwartałów i sezonu sprzedażowego 2017 roku" - czytamy w komunikacie.

W tym samym piśmie mBank wskazał, że przeprowadził analizę sytuacji finansowej Radpolu, z której wnioski będą prezentowane na posiedzeniu komitetu kredytowego zarządu banku.

"W piśmie przedstawiciele banku wskazali, że będą wnioskować do komitetu kredytowego zarządu banku o niewyciąganie wobec spółki negatywnych konsekwencji przewidzianych umową" - podano także.

Zarząd Radpolu planuje zwrócić się do rady nadzorczej o omówienie powyższych kwestii na posiedzeniu zaplanowanym na 12 grudnia br.

d2ua2p0

Radpol poinformował w połowie października, że jego wskaźnik długu netto do EBITDA wyniósł 7,13x na koniec września, w stosunku do wymaganego w umowie z mBankiem na poziomie 4x.

W połowie września Radpol porozumiał się z mBankiem w sprawie zmiany warunków umowy kredytowej. Podniesiono wówczas wymagany poziom wskaźnika długu netto do EBITDA do 4x wobec wcześniej wymaganego 3,5x.

Radpol to wytwórca i dostawca zaawansowanych technologicznie instalacji do przesyłu ciepła, produktów dla energetyki oraz rur z tworzyw sztucznych do instalacji wodnych, kanalizacyjnych i gazowych, a także rozwiązań dla innych gałęzi przemysłu. Kluczowymi odbiorcami produktów grupy są takie sektory jak energetyka, gazownictwo, ciepłownictwo, kolejnictwo czy motoryzacja. Spółka jest notowana na GPW od 2007 r.

(ISBnews)

d2ua2p0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ua2p0