Trwa ładowanie...
dtw37xz
dtw37xz

Radpol stawia na eksport; szykuje się do wejścia do Szwecji

28.10. Warszawa (PAP) - Radpol chce dynamicznie zwiększać eksport. Widzi ożywienie na swoich dotychczasowych rynkach eksportowych, ale myśli też o nowych krajach. Grupa...
Share
dtw37xz

28.10. Warszawa (PAP) - Radpol chce dynamicznie zwiększać eksport. Widzi ożywienie na swoich dotychczasowych rynkach eksportowych, ale myśli też o nowych krajach. Grupa przygotowuje się do rozpoczęcia sprzedaży w Szwecji - poinformował Krzysztof Pióro, prezes Radpolu.

"Od początku roku nasza sprzedaż eksportowa spadła o ok. 7 proc., ale w samym III kwartale wzrosła o 65 proc. To pokazuje, że mamy w tym obszarze dużo do zrobienia. Strategicznie stawiamy na eksport i przewidujemy jego dalszy wzrost" - powiedział na konferencji Pióro.

Na pytanie o docelowy udział eksportu w wynikach grupy, prezes odpowiedział: "Nie ujawniamy docelowych wartości, ale to będą dynamiczne wzrosty".

dtw37xz

Pióro poinformował, że grupa będzie opierała sprzedaż eksportową na produktach termokurczliwych dla ciepłownictwa, instalacjach ciepłowniczych oraz izolatorach dla energetyki.

"Chcemy usystematyzować działania w eksporcie. Patrząc na kraje, w których już jesteśmy obecni, można powiedzieć, że Radpol włożył stopę między drzwi, a teraz będzie je stopniowo otwierał szerzej. Przygotowujemy się do wejścia do Szwecji, gdzie do tej pory jeszcze nas nie było" - powiedział.

Na pytanie, czy wejście do Szwecji jest możliwe jeszcze w tym roku, Pióro odpowiedział: "W naszej branży nic nie dzieje się szybko. Czeka nas kilka miesięcy spotkań z klientami i weryfikacji, zanim zaczniemy sprzedaż".

Prezes podał, że w III kwartale grupa zwiększyła eksport zwłaszcza do krajów starej Unii Europejskiej, tj. Dania, Niemcy czy Włochy.

dtw37xz

"Także na rynku wschodnim rozpoczęły się inwestycje w budowę infrastruktury. Zakładamy, że w przyszłym roku uda nam się co najmniej podwoić przychody w tamtym regionie" - dodał.

Przyznał, że zamówienia może napędzić ewentualne podpisanie przez Ukrainę porozumienia o stowarzyszeniu z Unią Europejską.

Grupa Radpol dostarcza kompletne systemy infrastrukturalne do przesyłu energii, gazu, wody i ciepła. (PAP)

jow/ ana/

dtw37xz

Podziel się opinią

Share
dtw37xz
dtw37xz