Trwa ładowanie...
d3ac6rw
d3ac6rw

Rafako chce wypłacić dywidendę najwcześniej za 2017 rok

Warszawa, 08.07.2015 (ISBnews) - Rafako podtrzymuje, że celem spółki jest powrót do zdolności wypłacania dywidendy przed ukończeniem projektu Jaworzno. Wypłata dywidendy nastąpi najwcześniej z zysku za 2017 r. - tj. w 2018 roku, poinformowała prezes Agnieszka Wasilewska-Semail.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3ac6rw

"Zamierzeniem zarządu jest powrót do pełnej zdolności dywidendowej przed ukończeniem projektu Jaworzno - to cel, który sobie stawiamy. Oczywiście, mamy w tej chwili ograniczenia dotyczące wypłaty dywidendy w umowach z instytucjami finansowymi, które gwarantują projekt Jaworzno, niemniej jednak przyjmujemy, że po osiągnięciu wskaźników finansowych, które mieliśmy historycznie, będziemy wnioskowali do instytucji finansowych o umożliwienie wypłaty. Za 2015 i 2016 r. będziemy rekomendowali przeznaczenie zysków na kapitał zapasowy" - powiedziała Wasilewska-Semail podczas konferencji prasowej.

"Wypłata więc najwcześniej za 2017 rok" - dodała.

Rafako S.A. jest największym w Europie producentem kotłów oraz urządzeń ochrony środowiska dla energetyki. Oferuje generalną realizację bloków energetycznych opalanych paliwami kopalnymi. Większościowym akcjonariuszem spółki (61%, bezpośrednio i pośrednio) jest PBG w upadłości układowej. Skonsolidowane przychody Rafako sięgnęły 1,18 mld zł w 2014 r.

(ISBnews)

d3ac6rw

Podziel się opinią

Share
d3ac6rw
d3ac6rw