Trwa ładowanie...
dj38j9b
dj38j9b

Rafako ofertuje w postępowaniach na projekty warte łącznie 2,5 mld zł

Warszawa, 08.07.2015 (ISBnews) - Rafako pracuje obecnie nad pozyskaniem projektów wartych łącznie 2,5 mld zł. Wybór wykonawców w tych postępowaniach powinien mieć miejsce jeszcze w tym roku, poinformowała prezes Agnieszka Wasilewska-Semail.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dj38j9b

"Projekty na 2,5 mld zł powinny się zmaterializować w tym roku, tzn. w tym czasie lub najpóźniej w styczniu 2016 powinien zostać wybrany wykonawca. Jesteśmy nimi zainteresowani i bierzemy udział w postępowaniach. To wiele projektów w kraju i za granicą" - powiedziała Wasilewska-Semail podczas konferencji prasowej.

Portfel zamówień spółki wynosi obecnie 5,5 mld zł, dodała.

Członkowie zarządu podkreślili, że potencjał rynku do wykorzystania przez spółkę jest ogromny.

dj38j9b

"Musimy wziąć udział w tym rynku, nie chcemy stracić szansy. Ale do tego potrzebne są gwarancje. Dlatego konieczne jest wyjście na rynek kapitałowy. Celem emisji jest zbudowanie pozycji, która pozwoli pozyskiwać limity" - powiedziała prezes.

Oferta publiczna, obejmująca do 15 331 998 nowo emitowanych akcji serii J, rozpoczyna się 9 lipca od budowy księgi popytu, która będzie trwała do 15 lipca, a 15 lipca nastąpi ustalenie ostatecznej ceny i liczby akcji oferowanych. Zapisy na akcje oferowane będą przyjmowane od 16 do 20 lipca br. Przydział nastąpi najpóźniej 21 lipca. Pierwszy dzień notowania praw do akcji na GPW zakładany jest ok. 29 lipca. Wpływy z emisji spółka szacuje na ok. 100 mln zł.

Obecnie grupa ma 296 mln zł dostępnych linii gwarancyjnych oraz kredytu krótkoterminowego. Historycznie miała ponad 1 mld zł limitów w relacji do niższego niż aktualnie poziomu backlogu.

Rafako S.A. jest największym w Europie producentem kotłów oraz urządzeń ochrony środowiska dla energetyki. Oferuje generalną realizację bloków energetycznych opalanych paliwami kopalnymi. Większościowym akcjonariuszem spółki (61%, bezpośrednio i pośrednio) jest PBG w upadłości układowej. Skonsolidowane przychody Rafako sięgnęły 1,18 mld zł w 2014 r.

(ISBnews)

dj38j9b

Podziel się opinią

Share
dj38j9b
dj38j9b