Trwa ładowanie...
dpo6zf4

Rafako spodziewa się utrzymania przychodów i nieco wyższej rentowności w 2016 r.

Warszawa, 30.03.2016 (ISBnews) - Rafako spodziewa się utrzymania przychodów i nieznacznie wyższej rentowności w 2016 r. w stosunku do ubiegłego roku, poinformował wiceprezes Jarosław Dusiło. Według niego, rok upłynie w spółce pod znakiem stabilnej marży i przychodów w projekcie Jaworzno oraz budowania portfela na kolejne lata.

Share
dpo6zf4

"Zgodnie z naszą strategią stabilnego wzrostu, nie należy się spodziewać w tym roku dynamiki 'ponadnormatywnej'. Może być, że rentowność będzie trochę wyższa. To będzie rok pod znakiem Jaworzna - na ten rok i przyszły przypada największy przerób w tym projekcie. Marża [w nim] na poziomie 8% jest niezagrożona, a przychody na ten rok to ok. 1 mld zł. Terminy też są niezagrożone" - powiedział Dusiło podczas konferencji prasowej.

Dodał, że przychody za 2016 r. powinny ukształtować się na poziomie zbliżonym do ubiegłorocznych.

"Teraz jesteśmy dobrze przygotowani do wypełniania portfela. Na ten rok mamy zapewniony portfel i zapewnione wyniki, możemy się zająć zdobywaniem portfela na kolejne lata" - powiedział także Dusiło.

dpo6zf4

Zarząd poinformował również, że Rafako uczestniczy w przetargach - znajdujących się na różnych etapach - o łącznej wartości ok. 7 mld zł, czyli podobnie, jak kwartał temu.

Po publikacji wyników za 2015 r. prezes Agnieszka Wasilewska-Semail poinformowała, że Rafako zakłada wypracowanie zysku netto w tym roku. Plany te opierała na przewidywanej realizacji podpisanych kontraktów, które zabezpieczają znaczącą część planowanej sprzedaży oraz na zamówieniach, jakie pozyska w ciągu 2016 roku.

W 2015 r. Rafako miało 1,55 mld zł skonsolidowanych przychodów (wobec 1,18 mld zł rok wcześniej), 2,6% marży EBIT (3,2% w 2014 r.) i 2,2% rentowności sprzedaży netto (2% w 2014 r.).

Wartość portfela zamówień Rafako na dzień 31 grudnia ub.r. wynosiła blisko 4,6 mld zł wobec ok. 5,8 mld zł rok wcześniej, z czego na grupę Rafako przypadało ok. 1,3 mld zł, a na SPV Jaworzno ok. 3,3 mld zł. Portfel na 2016 r. był warty 1,8 mld zł (0,7 mld zł Rafako i 1,1 mld zł SPV Jaworzno).

Od początku br. Rafako pozyskało zamówienia o wartości ok. 90 mln zł.

Rafako S.A. jest największym w Europie producentem kotłów oraz urządzeń ochrony środowiska dla energetyki. Oferuje generalną realizację bloków energetycznych opalanych paliwami kopalnymi. Większościowym akcjonariuszem spółki jest PBG w upadłości układowej.

(ISBnews)

dpo6zf4

Podziel się opinią

Share
dpo6zf4
dpo6zf4