Trwa ładowanie...
d2n1q9r
09-06-2016 10:32

Rank Progress ma kredyt w BOŚ na kwotę 106,3 mln zł na spłatę obligacji

Warszawa, 09.06.2016 (ISBnews) - Rank Progress podpisał z Bankiem Ochrony Środowiska (BOŚ) umowę kredytu nieodnawialnego, w wysokości 106,365 mln zł, w celu sfinansowania wykupu obligacji serii D (nominalnie 98,9 mln zł, z odsetkami 102,5 mln zł) i prowizji przygotowawczej oraz rezerwy obsługi długu, podała spółka. Rank Progress zobowiązał się wobec banku, że całym okresie kredytowania nie będzie rekomendować wypłaty dywidendy.

Share
d2n1q9r

"Dniem ostatecznym spłaty kredytu jest dzień 7 czerwca 2019 r., przy czym kredyt podlega spłacie w 3 równych kwotach w wysokości 35 455 000,00 zł w dniach 10 czerwca 2017 r., 10 czerwca 2018 r. i do zakończenia okresu kredytowania. Spłata obligacji w wyniku dywersyfikacji źródeł finansowania działalności pozwoli spółce na intensywniejsze planowanie nowych inwestycji i obniżenie kosztów finansowych" - czytamy w komunikacie.

Oprocentowanie kredytu oparte jest o zmienną stopę procentową WIBOR 3M powiększoną o ustaloną marżę. Dodatkowo spółka zapłaci bankowi na pokrycie kosztu Bankowego Funduszu Gwarancyjnego kwotę odpowiadającą obowiązkowej opłacie rocznej oraz opłacie ostrożnościowej ponoszonym przez Bank z tytułu udzielonego kredytu naliczanym w trybie określonym przepisami Ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, podano również.

"Podpisana umowa na spłatę obligacji to wypełnienie składanych przez nas od kilku miesięcy deklaracji związanych ze zdobyciem nowego źródła finansowania działalności spółki. Z drugiej zaś strony, sfinalizowanie transakcji z tak renomowanym bankiem, to dowód na to, że instytucje finansowe dostrzegają potencjał naszych aktywów. Jestem także przekonany, że spłata obligacji pozwoli nam teraz łatwiej planować nowe inwestycje i rozwój Rank Progressu. Warto też podkreślić, że zamiana obligacji na nowy kredyt obniży nasze koszty finansowe" - skomentował prezes Rank Progress Jan Mroczka, cytowany w komunikacie.

W odrębnym komunikacie Rank Progress podał, że zgodnie z umową kredytową zawartą z BOŚ z dnia 8 czerwca 2016 r., jednym ze zobowiązań spółki i pozostałych kredytobiorców jest nierekomendowanie w całym okresie kredytowania, wypłat dywidendy. "W przypadku niedotrzymania ww. warunku bank mógłby wypowiedzieć umowę lub podwyższyć marżę banku" - wskazano w komunikacie.

d2n1q9r

Rank Progress to firma inwestycyjno-deweloperska. Specjalizuje się w przygotowaniu i realizacji projektów obejmujących pozyskiwanie atrakcyjnie zlokalizowanych gruntów, a następnie w ich zabudowie obiektami handlowymi z przeznaczeniem na wynajem lub sprzedaż. Do głównych inwestycji realizowanych przez grupę należą wielkopowierzchniowe centra handlowo-usługowe, parki handlowe oraz galerie handlowe ulokowane w średniej wielkości miastach. Od 2013 roku Rank Progress zajmuje się również projektami deweloperskimi z zakresu gospodarowania odpadami. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2010 r.

(ISBnews)

d2n1q9r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2n1q9r
d2n1q9r