Trwa ładowanie...
d1nau7b
d1nau7b

Rank Progress podtrzymuje, że liczy na sprzedaż części aktywów do końca roku

Warszawa, 15.11.2014 (ISBnews) - Rank Progress liczy na finalizację sprzedaży części aktywów jeszcze w tym roku, poinformował prezes Jan Mroczka. Pozyskane środki wykorzystane zostaną na realizację obiektów m.in. w Olsztynie, Wejherowie, Kołobrzegu, Terespolu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1nau7b

"Jesteśmy optymistyczni, jeśli chodzi o sfinalizowanie sprzedaży części z naszych aktywów. Możliwe, że dojdzie do niej jeszcze w tym roku" - powiedział Mroczka, cytowany w komunikacie.

"W listopadzie spółka planuje oddanie do użytku parku handlowego w Miejscu Piastowym k. Krosna. W ciągu kilku miesięcy rozpocznie się budowa Galerii Aviator w Mielcu - pozwolenie na budowę już wydano. Spółka wystąpiła również o pozwolenie na budowę makroregionalnego centrum handlowego w Olsztynie. Prowadzone są też intensywne prace przygotowawcze na projektach w Wejherowie, Kołobrzegu, Terespolu. Środki na realizację planów będą pochodzić m.in. ze sprzedaży obiektów znajdujących się obecnie w portfolio dewelopera" - czytamy w komunikacie.

Pod koniec października Mroczka informował w rozmowie z agencją ISBnews, że Rank Progress może podpisać ostateczne umowy sprzedaży czterech galerii handlowych w ciągu najbliższych miesięcy, a w kwestii piątej prowadzi rozmowy dotyczące zawarcia umowy przedwstępnej sprzedaży. W przypadku pomyślnej finalizacji wszystkich transakcji, spółka zmniejszy zadłużenie o ok. 200 mln zł. Rank Progress pracuje też nad projektami na perspektywicznym rynku utylizacji odpadów i w budownictwie mieszkaniowym, w którym może osiągnąć kilkadziesiąt mln zł przychodów rocznie.

d1nau7b

Rank Progress to firma inwestycyjno-deweloperska. Specjalizuje się w przygotowaniu i realizacji projektów obejmujących pozyskiwanie atrakcyjnie zlokalizowanych gruntów, a następnie w ich zabudowie obiektami handlowymi z przeznaczeniem na wynajem lub sprzedaż. Do głównych inwestycji realizowanych przez grupę należą wielkopowierzchniowe centra handlowo-usługowe, parki handlowe oraz galerie handlowe ulokowane w średniej wielkości miastach. Od 2013 roku Rank Progress zajmuje się również projektami deweloperskimi z zakresu gospodarowania odpadami. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2010 r.

(ISBnews)

d1nau7b

Podziel się opinią

Share
d1nau7b
d1nau7b