Trwa ładowanie...
d3qj5zb
08-12-2015 17:55

Raport społeczny Polskiego LNG otrzymał wyróżnienie

Warszawa, 08.12.2015 (ISBnews) - Raport społeczny Polskiego LNG otrzymał wyróżnienie  jury dziennikarzy w 9. edycji konkursu "Raporty Społeczne 2015" organizowanego przez Stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Deloitte i SGS, podało Polskie LNG.

d3qj5zb
d3qj5zb

Raport opisuje dane niefinansowe oraz działania spółki na rzecz środowiska i mieszkańców Świnoujścia. Polskie LNG przygotowało taki dokument po raz pierwszy.

Konkurs Raporty Społeczne organizowany jest od 2007 roku. Ma on na celu szerzenie idei raportowania niefinansowego i prezentację dobrych praktyk w tym zakresie. Swoją nagrodę przyznaje jury główne, dziennikarze i internauci, wręczane są także wyróżnienia.

Zadaniem spółki Polskie LNG jest budowa i eksploatacja terminalu skroplonego gazu ziemnego (LNG) w Świnoujściu, który stanowi podstawę gazoportu. Powstanie terminalu LNG pozwoli na odbieranie gazu ziemnego - drogą morską - praktycznie z dowolnego kierunku na świecie, przez co przyczyni się do zwiększenia energetycznego bezpieczeństwa kraju.

Terminal LNG w Świnoujściu to jedna z największych w tej części Europy inwestycji infrastrukturalnych. Początkowa zdolność regazyfikacyjna wyniesie 5 mld m3 i odpowiadać będzie ok. jednej trzeciej polskiego zapotrzebowania na gaz ziemny. Po rozbudowie mocy terminalu o kolejny zbiornik jego wielkość wzrośnie do 7,5 mld m3 rocznie.

(ISBnews)

d3qj5zb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qj5zb