Trwa ładowanie...
dapvyd5

Read-Gene dostanie 4,65 mln zł dofinansowania na centrum badawcze

17.12. Warszawa (PAP) - Read-Gene otrzyma 4,65 mln zł dofinansowania z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na budowę centrum badawczo-rozwojowego genetycznych badań...

Share
dapvyd5

17.12. Warszawa (PAP) - Read-Gene otrzyma 4,65 mln zł dofinansowania z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na budowę centrum badawczo-rozwojowego genetycznych badań nowotworów złośliwych - podała spółka w komunikacie.

Wartość dofinansowania stanowi 60 proc. kosztów całej iwnestycji.

Read-Gene chce wybudować klinikę o łącznej powierzchni 1,5 tys. m2 oraz wykończyć i wyposażyć dwie z trzech powstałych części. Trzecia część budynku, na który składa się przychodnia lekarska oraz sala konferencyjna, zostanie wykończona wraz z uzyskaniem większych przychodów finansowych przez spółkę.

dapvyd5

Obecnie badania kliniczne, które stanowią największą część przychodów z działalności, wykonywane są za pośrednictwem szpitali publicznych, co wpływa na zmniejszenie marży oraz uzależnia zdolność do wykonywania usługi od czynników zewnętrznych.

Read-Gene prowadzi badania własne nad produktami obniżającymi ryzyko nowotworów i chce dla nich pozyskiwać patenty, realizuje też własne i zlecone badania kliniczne. Firma chce rozwijać internetową sprzedaż testów genetycznych dla całej populacji słowiańskiej.(PAP)

epo/ jtt/

dapvyd5

Podziel się opinią

Share
dapvyd5
dapvyd5