Trwa ładowanie...
d4jbvr6
gieŁda

Read-Gene zamierza zainwestować we własne centrum badawczo-rozwojowe

3.10.Warszawa (PAP) - Zamierzająca zadebiutować w poniedziałek, 6 października na NewConnect Read-Gene chce zainwestować 7 mln zł w budowę własnego centrum badawczo-rozwojowego -...
Share
d4jbvr6

3.10.Warszawa (PAP) - Zamierzająca zadebiutować w poniedziałek, 6 października na NewConnect Read-Gene chce zainwestować 7 mln zł w budowę własnego centrum badawczo-rozwojowego - powiedział PAP Jakub Lasota, z obsługującej Read-Gene spółki Doradztwo Ekonomiczne Dariusz Zarzecki.

"Na początku 2009 r. planujemy rozpocząć, będącą obecnie w końcowej fazie planowania, budowę centrum badawczo-rozwojowego. Inwestycja zakończy się do końca przyszłego roku. Całość będzie kosztować ok. 7 mln zł" - powiedział Lasota.

Realizacja inwestycji związanej z budową centrum badawczo- rozwojowego umożliwi spółce rozwijanie własnych projektów badawczych oraz, dzięki zapleczu kliniczno-laboratoryjnemu, umożliwi wykonywanie usług w pełni we własnym zakresie, co przełoży się korzystnie na rentowności" - dodał.

d4jbvr6

Spółka pozyskała z poprzedzającej debiut prywatnej emisji ok. 5 mln zł.

"W naszych założeniach planowaliśmy pozyskać z nowej emisji 4-6 mln zł. Pozyskaliśmy 4,8 mln zł" - poinformował Lasota.

Nowa emisja stanowi 12,67 proc. kapitału akcyjnego spółki. Środki z niej pozyskane zostaną przeznaczone na rozbudowę sprzedaży internetowej testów DNA, budowę centrum badawczo-rozwojowego oraz badania własne.

Jak informuje kierownictwo spółki, w chwili obecnej Read-Gene ma podpisane umowy, na realizowanie badań klinicznych na zlecenie międzynarodowych koncernów farmaceutycznych.

d4jbvr6

"Mamy 8 umów podpisanych, łączna wartość to ok. 1,5 mln zł. Negocjujemy kolejne umowy, więc łączna wartość będzie wzrastać" - powiedział Jan Lubiński, prezes spółki.

"Pięć umów podpisanych do tej pory jest wartych łącznie 1,4 mln zł" - poinformował Lasota.

Read-Gene nie wyklucza przejścia na rynek główny GPW, bądź jedną z zagranicznych giełd.

"Przejście na GPW jest planowane w ciągu 2-3 lat, ale ze względu na charakter spółki może to być alternatywnie jeden z zagranicznych rynków" - powiedział Lasota.

d4jbvr6

Mimo, że spółka powstała w 2005 roku, faktyczną działalność operacyjną rozpoczęto w II połowie 2008 roku. W związku z tym spółka nie prezentuje wyników finansowych.

"Na następne dwa lata mamy zaplanowany zysk netto po 2-3 mln zł rocznie" - powiedział Lubiński.

Akcjonariat spółki jest mocno rozdrobniony, jedynym podmiotem posiadającym więcej niż 10 procent udziałów jest Gen-Pat-Med.

Read-Gene jest medyczną spółką działającą w obszarze tzw. medycyny spersonalizowanej. Główne obszary jej działalności to testy genetyczne, badania kliniczne, chemoprewencja i repozycjonowanie leków.

Jakub Rutkowski(PAP)

jru/ ana/

d4jbvr6

Podziel się opinią

Share
d4jbvr6
d4jbvr6