Trwa ładowanie...
d23cqfe

Rekompensaty za hałaśliwe sąsiedztwo Okęcia

Do 3 sierpnia mieszkańcy południowych dzielnic Warszawy mogą składać wnioski o rekompensaty za hałaśliwe sąsiedztwo Okęcia. W uzasadnionych przypadkach Port Lotniczy sfinansuje wymianę okien, wykupi nieruchomość lub zwróci część jej wartości.
Share
Rekompensaty za hałaśliwe sąsiedztwo Okęcia
Źródło: AFP, Fot: Aris Messinis
d23cqfe

Rzecznik lotniska Przemysław Przybylski powiedział IAR, że jeśli wniosek o wyciszenie mieszkania spełnia wymogi formalne, port lotniczy przyśle ekipę akustyków, którzy sprawdzą, czy w lokalu hałas spowodowany przez samoloty, przekracza dopuszczalne normy. Jeśli tak jest, mieszkanie zostanie wyciszone na koszt lotniska.

Roszczenia dotyczące wypłacenia odszkodowań z powodu spadku wartości nieruchomości oraz wnioski o jej wykup będą kierowane do sądu. Chodzi o sprawiedliwą wycenę wartości mieszkania czy domu, tak aby nikt nie czuł się oszukany - uzasadnia rzecznik.

Na razie do Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina trafiło około 400 wniosków. Większość dotyczy wyciszenia domów i mieszkań, a około 50 złożono w sprawie odszkodowań lub wykupu nieruchomości.

Więcej informacji na temat odszkodowań można znaleźć na stronie internetowej www.odpowiedzialnelotnisko.pl.

d23cqfe

Podziel się opinią

Share
d23cqfe
d23cqfe