Trwa ładowanie...

Rekordowa wygrana Polaka w Eurojackpot. Za tydzień w puli 145 mln zł

W trzecim miesiącu udziału Polaków w grze Eurojackpot doczekaliśmy się trzeciego milionera. Choć nie zgarnął głównej puli, a „tylko” wygraną drugiego stopnia, to dostanie więcej niż często wygrywa się w Lotto. Na jego zwycięstwo złożyło się milion polskich graczy.

Rekordowa wygrana Polaka w Eurojackpot. Za tydzień w puli 145 mln złŹródło: WP.PL, fot: Sebastian Ogórek
d36zvfp
d36zvfp

W piątek padła najwyższa polska wygrana w Eurojackpot w Polsce - to 7,16 mln zł. Choć to wygrana dopiero drugiego stopnia, to i tak jest wyższa niż ta pierwszego stopnia w Lotto. Przypomnijmy - w środę 20 grudnia w Lotto główna wygrana wyniosła 2 mln zł.

W ten sposób mamy już trzeciego jackpotmilionera w kraju. Poprzedni najlepszy wynik Polaka w tej grze losowej to było 5,82 mln zł pod koniec listopada.

Liczby, które wylosowano to: 16, 26, 32, 40, 47 oraz 1, 6.

Z racji tego, że w żadnym z 18 państw biorących udział w grze nie padła główna wygrana, to pula kolejnego losowania rośnie. W ostatni piątek grudnia będzie to aż 145 mln zł.

d36zvfp

Oprócz Polaka dwóch szczęśliwców było w Niemczech. Ich los dał wygraną 1,48 mln euro.

Suma wygranych w Polsce wyniosła 7,18 mln zł. Żeby prawie 39 tys. osób mogło odejść w Polsce z wygraną łącznie 7,16 mln zł, aż 1,08 mln ludzi musiało kupić losy, wydając na nie razem 12,65 mln zł.

Wygrane w Eurojackpot w piątek 22 grudnia

WP.PL
Źródło: WP.PL

To i tak dużo mniej niż przy pierwszym losowaniu, kiedy z 20 mln zł wydanych na Wisłą na losy w Eurojackpot, wróciło do graczy zaledwie 2,5 mln zł wpostaci wygranych .

d36zvfp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36zvfp