Trwa ładowanie...

Rekordowa wygrana w Eurojackpot w Polsce. W naszym kraju jest nowy milioner

5 815 561,60 zł - taka wygrana padła w losowaniu Eurojackpot. Do zgarnięcia pełnej wygranej - okrągłych 43 mln zł - zabrakło jednej liczby. Tym razem szczęście miał gracz z Danii, który wygrał fortunę.

Rekordowa wygrana w Eurojackpot w Polsce. W naszym kraju jest nowy milionerŹródło: WP.PL, fot: Sebastian Ogórek
dj1maes
dj1maes

To druga wygrana II stopnia w Eurojackpot w naszym kraju i jest warta 5 815 561,60 zł. Jednocześnie to najwyższa wygrana w tej loterii, jaka padła nad Wisłą. Poprzednią - i pierwszą w naszym kraju - wygraną tego stopnia było 2,5 mln zł 29 września tego roku w Łańcucie. Gracze jeszcze dwukrotnie przekraczyli milion. Pieniądze popłynęły wtedy do Środy Wielkopolskiej i Częstochowy.

W Eurojackpot można grać w kilkunastu krajach. W Polsce gra wystartowała we wrześniu. Uczestnik obstawia 2 z 10 liczb oraz z drugiej puli 5 z 50. W sumie jest aż 12 stopni wygranych. Za trafienie 2 liczb z 50 i 1 z 10 dostać można ok. 35 zł. Ale warto pamiętać, że ta kwota zależy od ogólnej puli i liczby osób, które wygrały, więc za każdym razem jest inna.

Eurojackpot wchodzi do Polski. Do wygrania nawet 380 mln zł

Za wytypowanie zestawu liczb trzeba zapłacić 12,5 zł. Ale i wygrane są niemałe. Maksymalnie zgarnąć można 90 mln euro w kumulacji. Takie przypadki w pięcioletniej historii gry były dwa – o równowartość ok. 375 mln zł wzpogacili się Czech i Niemiec.

dj1maes
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dj1maes