Trwa ładowanie...

Rekordowe dywidendy z giełdowych spółek

Do posiadaczy akcji firm notowanych na warszawskim parkiecie może trafić nawet 16,5 miliarda złotych - twierdzi "Rzeczpospolita".

Rekordowe dywidendy z giełdowych spółekŹródło: WP.PL
d43v438
d43v438

Gazeta podkreśla, że w związku z tym do skarbu państwa może wpłynąć w tym roku 6 miliardów 300 milionów złotych. W tym roku na dywidendy spółki planują przeznaczyć około 55 procent zysku wypracowanego w 2010 roku.

Poprzedni rekord wypłat - 13 miliardów 300 milionów padł w 2007 - przypomina gazeta. Wysokie wypłaty z zysku to dobra informacja dla skarbu państwa. Choć jego udziały w spółkach giełdowych spadły, to jednak budżet otrzyma prawie 4 miliardy złotych.

Dodatkowo państwo może liczyć na zyski z podatków, które szacuje się na 2 miliardy 400 milionów złotych. "Rzeczpospolita" informuje, że z państwowych spółek największą dywidendę wypłaci PGE. W sumie to miliard 200 milionów złotych , z czego około 607 milionów zasili budżet.

d43v438
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43v438

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj