Trwa ładowanie...

Rekordowe zyski Totalizatora Sportowego

Lawinowo rosną zyski Totalizatora
Sportowego. W tym roku na gry liczbowe wydaliśmy w sumie 3,3 mld
zł. To jest aż o 20%. więcej niż w roku ubiegłym - wylicza
"Metro".

Share
Rekordowe zyski Totalizatora SportowegoŹródło: WP.PL
du4rzaf

Lawinowo rosną zyski Totalizatora Sportowego. W tym roku na gry liczbowe wydamy nawet 3,3 mld zł. To jest aż o 20% więcej niż w roku ubiegłym - wylicza "Metro".

- To będzie rekordowy rok. Wpływy ze sprzedaży gier losowych mogą wynieść nawet 3,3 mld zł - mówi Piotr Gawron, rzecznik Totalizatora. To o 300 mln zł więcej, niż Totalizator planował wcześniej, i aż o 20% więcej niż w zeszłym roku. Wszystko wskazuje na to, że Polacy ruszyli masowo do kolektur w ostatnich miesiącach.

Wpływy Totalizatora z trzeciego kwartału tego roku (ostatnie dane mówią o 913 mln zł) wzrosły aż o ponad 40%. w porównaniu z tym samym okresem roku poprzedniego (638 mln). Jak tłumaczy Gawron, nic tak nie przyciąga nowych graczy jak kumulacje w Dużym Lotku, których ostatnio nie brakuje. 29 lipca do wygrania była rekordowa pula 35 mln zł, 6 listopada kumulacja wyniosła ponad 40 mln zł.

Jak podkreśla "Metro", oferta Totalizatora Sportowego to tylko część polskiego sektora hazardu, który obejmuje jeszcze m.in. kasyna czy salony gier z automatami, tzw. jednorękimi bandytami. Według szacunków w tym roku Polacy na hazard mogą wydać nawet 17 mld zł. W zeszłym roku było to 12 mld zł.

du4rzaf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
du4rzaf
du4rzaf