Trwa ładowanie...
d2g4a2f
d2g4a2f

Resort rolnictwa: jest zgoda Egiptu na import polskiej wieprzowiny

Polskie służby weterynaryjne otrzymały decyzję odpowiednich egipskich służb, umożliwiającą eksport polskiej wieprzowiny do Egiptu - poinformował we wtorek resort rolnictwa.
Share
d2g4a2f

"Główny Inspektorat Weterynarii otrzymał pismo egipskiej służby weterynaryjnej GOVS, zatwierdzające świadectwo zdrowia dla mięsa wieprzowego bez kości, wyrobów i produktów wieprzowych eksportowanych na rynek Egiptu oraz dla mleka i produktów mleczarskich wywożonych do Egiptu" - podaje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w komunikacie.

Resort dodaje, że to finalizacja, trwających od 2014 r., uzgodnień ze stroną egipską i renegocjacja obowiązującej dotychczas umowy.

MRiRW zwraca też uwagę, że jest to kolejny rynek państwa trzeciego, na który dopuszczone zostało polskie mięso wieprzowe.

d2g4a2f

"W 2014 r. zostały oficjalnie uzgodnione nowe świadectwa zdrowia na eksport mięsa wieprzowego oraz produktów mięsnych zawierających wieprzowinę lub wynegocjowane zmiany w dotychczas uzgodnionych świadectwach z władzami weterynaryjnymi szeregu państw trzecich, tj. Uzbekistan, Azerbejdżan, Kirgistan, Bośnia i Hercegowina, Ukraina, Gruzja, Mołdawia, Mongolia, Nowa Zelandia, Albania, Serbia, Chile. W 2015 r. uzgodniono nowe wersje świadectw na eksport mięsa wieprzowego do Macedonii i Singapuru" - głosi komunikat resortu rolnictwa.

Według MRiRW nadal prowadzone są negocjacje z Egiptem w zakresie dopuszczenia polskiego mięsa drobiowego i wołowego.

d2g4a2f

Podziel się opinią

Share
d2g4a2f
d2g4a2f