ycipk-13qsif

Restauracja, do której nie pójdziesz z przyjaciółmi. Duńczycy przekonują, że samotność nie musi być smutna

Jedzenie w samotności nie musi być czymś złym – przekonuje duńska sieć hipermarketów. Aby to udowodnić, w Kopenhadze otworzyła restaurację, w której zmieści się tylko jeden klient. Do tego szef kuchni i kelner. Więcej miejsca nie przewidziano.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Do wnętrza restauracji w Kopenhadze może wejść tylko jedna osoba
Do wnętrza restauracji w Kopenhadze może wejść tylko jedna osoba (123RF)
ycipk-13qsif

To nie przypadek, że właśnie w Kopenhadze została otwarta restauracja, do której klient nie może wejść w towarzystwie innych osób. Szacuje się, że gospodarstwa jednoosobowe stanowią w Danii ponad 44 proc. wszystkich gospodarstw - informuje "The Copenhagen Post".

Kopenhaska "Restaurant 1:1" została nazwana najmniejszą restauracją na świecie. Sieć supermarketów Irma, do której należy lokal, zapowiada, że "jednoosobowa" restauracja to dopiero początek kampanii, której celem jest pokazanie, że samotność nie musi być przygnębiająca i jedzenie bez towarzystwa może być przyjemne.

Nie tylko koncepcja lokalu może przyciągać klientów. Ceny w Kopenhadze należą do najwyższych w Europie, więc fakt, że w "Restaurant 1:1" jedzenie jest bezpłatne – naprawdę działa na wyobraźnię. Niestety, w najbliższych tygodniach nie ma co liczyć na wolny stolik – wszystkie pojedyncze miejsca zostały już zarezerwowane.

ycipk-13qsif

Obejrzyj: Grill, co przynieść do picia? Ekspert: oczywistym wyborem jest piwo

Jednoosobowa restauracja to nie pierwszy tego rodzaju pomysł, który został zrealizowany w Danii. Dwa lata temu w mieście otwarto prawdopodobnie najmniejszy hotel świata – jest w nim tylko jeden pokój o wymiarach 2.3×3 m.

ycipk-13qsif

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Finanse
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-13qsif

ycipk-13qsif
ycipk-13qsif