Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
28-04-2018 15:36

Rewitalizacja skóry - nowe zastosowanie terapii laserem pikosekundowym

O urządzeniu Enlighten(TM), stosowanym z coraz większym powodzeniem, np. w klinice Viva-Derm, słyszeliśmy już w kontekście usuwania plam barwnikowych i tatuaży. Teraz kolej na rewitalizację skóry.

Rewitalizacja skóry - nowe zastosowanie terapii laserem pikosekundowymŹródło: Materiały prasowe
d3474p1
d3474p1

Posłoneczne przebarwienia skóry (melazma), zmiany barwnikowe różnego typu, blizny, niechciane tatuaże – do niedawna nie było na to rady.
Na szczęście obecnie medycyna dysponuje przełomową technologią, która wykorzystuje połączenie wiązki laserowej i fali akustycznej w pikosekundach, co pomaga skutecznie pozbyć się zmian barwnikowych. Ale nie tylko.

Jak się okazuje, technologia ta ma szerokie zastosowanie. Oprócz wymienionych wyżej wskazań jest również doskonałym zabiegiem rewitalizującym skórę. Jakie można odnieść korzyści, stosując taką terapię? I na czym ona polega? Tego dowiesz się z poniższego artykułu.

Technologia pico i nano

Laser pikosekundowy, bo o nim mowa, to technologia, na której oparto działanie specjalistycznego urządzenia Enlighten(TM). Urządzenie nazywane bywa również platformą, ponieważ jest wielozadaniowe i wykorzystuje skojarzone działanie różnych technologii.

Spośród urządzeń wykorzystujących działanie laserów, Enlighten(TM) słynie z najwyższej jakości. Jest bezpieczny w stosowaniu dla wszystkich rodzajów skóry i ma najszersze spektrum działania:

d3474p1

o usuwanie zmian barwnikowych, plam posłonecznych, piegów
o głęboka rewitalizacja skóry
o usuwanie blizn
o usuwanie tatuaży.

Zabiegi z wykorzystaniem platformy Enlighten(TM) oferuje np. klinika Viva-Derm. Pod nazwą PICO Genesis kryje się zabieg, wykorzystujący fale o różnych długościach i pico- oraz nanosekundowe impulsy. Światło laserowe rozbija nagromadzenie pigmentu w określonym miejscu, dzięki czemu górna warstwa skóry ulega przebudowaniu.

Wystarczą 2-3 zabiegi, aby osiągnąć wymarzony efekt. Plamy barwnikowe znikają. Tatuaże ulegają rozjaśnieniu (mniejsze z nich można całkowicie usunąć). Blizny zostają wygładzone. Szara i zmęczona skóra, po zabiegu jest wyraźnie rozjaśniona, rozświetlona i zrewitalizowana.

Oprócz stosowania na miejsca zmian pigmentowych czy tatuaży, terapia laserem pikosekundowym sprawdzi się na różnych obszarach skóry – na twarzy, szyi, dekolcie – wszędzie tam, gdzie skóra ma nierównomiernie rozłożony barwnik i potrzebne jest jej rozjaśnienie.

d3474p1

A zatem tzw. „starcze plamy” (np. na dłoniach) , jak również „błędy młodości” (jak z przymrużeniem oka bywają nazywane niechciane tatuaże) to pole do popisu dla platformy Enlighten(TM).

Co po zabiegu?

Działanie laseru jest na tyle łagodne, że nie powoduje żadnych przykrych objawów. Skóra jest lekko zaczerwieniona, natomiast nie stanowi to większego dyskomfortu. Po zabiegu można wrócić do normalnej aktywności.

Na początku miejsca na ciele, na których zastosowano terapię, mogą wydawać się ciemniejsze. To naturalny efekt zabiegu i nie należy się tym martwić. Po kilku dniach to mija, a skóra staje się w tym miejscu wyraźnie odświeżona i jaśniejsza.

d3474p1

Lekarz przeprowadzający zabieg zaleci stosowanie kremu z filtrem. Nie ma natomiast potrzeby unikać słońca. Zabiegowi laserem pikosekundowym można się więc poddać o dowolnej porze roku, nawet w środku lata.

Zabiegi PICO Genesis dają szybkie efekty, a to klienci lubią najbardziej. Jeśli do tego dołożyć bezpieczeństwo i gwarantowany efekt, okazuje się, że mamy do czynienia z terapią na miarę XXI wieku. Warto wiedzieć, że mamy takie możliwości i z tych zdobyczy technologii medycznej z pożytkiem korzystać.

Zobacz film, na którym widać działanie platformy Enlighten(TM) oraz zdjęcia pacjentów przed i po zabiegu.

Więcej informacji na www.viva-derm.pl

d3474p1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3474p1