Trwa ładowanie...
kredyt
02-04-2009 02:40

"Rodzina na swoim" coraz popularniejsza

Dziennik "Polska" pisze, że od początku tego roku, z miesiąca na miesiąc, rośnie liczba udzielonych kredytów z dopłatą w ramach programu "Rodzina na swoim".

"Rodzina na swoim" coraz popularniejszaŹródło: Jupiterimages
d1s0dyo
d1s0dyo

W styczniu banki przyznały ich 669 na łączną kwotę 99 mln zł. W lutym już 1319 za ponad 204 mln zł. Marzec był rekordowy: udzielono 2203 kredyty na sumę przekraczającą 361 mln zł - czytamy w gazecie.

Niektórzy analitycy przewidują, że jeśli nadal będzie tak duże zainteresowanie kredytami z dopłatą, to już w końcu trzeciego kwartału zabraknie pieniędzy. Zaprzeczają temu jednak przedstawiciele Banku Gospodarstwa Krajowego, który program obsługuje. Rzeczniczka banku zapewnia, że jest on przygotowany na sytuację, w której zainteresowanie kredytami będzie większe i wcześniej wyczerpią się zaplanowane środki.

_ Możemy zwrócić się do resortu infrastruktury z prośbą o zwiększenie kwoty na dopłaty do kredytów. Jesteśmy także ustawowo zobowiązani do udzielania dopłat ze środków własnych _- mówi Ewa Balicka-Sawiak.

"Polska" pisze, że większe zainteresowanie programem "Rodzina na swoim" zaczęło się na początku roku, kiedy wzrosły limity cen metra kwadratowego mieszkania, od których można się starać o dopłaty. Na to nałożył się jeszcze związany z kryzysem spadek cen mieszkań.

d1s0dyo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1s0dyo