Trwa ładowanie...
dy7oz2m
dy7oz2m

Ronson rozpoczyna pierwszą publiczną ofertę obligacji o wartości 10 mln zł

Warszawa, 21.07.2016 (ISBnews) - Ronson Europe rozpoczyna publiczną emisję obligacji o łącznej wartości 10 mln zł, poinformowała spółka. Zapisy potrwają od 21 lipca do 12 sierpnia br. a oprocentowanie 4-letnich obligacji będzie stałe i wyniesie 5,25% w skali roku, podano także.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dy7oz2m

"Dotychczasowe nasze emisje obligacji kierowane były przede wszystkim do inwestorów instytucjonalnych oraz wąskiego grona inwestorów indywidualnych. Tym razem zdecydowaliśmy się na ofertę publiczną, w której może uczestniczyć nieograniczona liczba inwestorów indywidualnych. Przez ostatnie lata udowodniliśmy, że Ronson jest wiarygodnym emitentem, potrafiącym efektywnie wykorzystać pozyskane środki. Obecną ofertę traktujemy w pewnym sensie pilotażowo. Niewykluczone, że w przyszłości częściej będziemy finansować naszą działalność poprzez publiczne emisje" - powiedział dyrektor finansowy Tomasz Łapiński, cytowany w komunikacie.

Dotychczas spółka wyemitowała obligacje o łącznej wartości 308,8 mln zł, z czego wykupiła już obligacje o wartości 103,1 mln zł (stan na koniec II kw. 2016 r.). Pozostałe serie zapadają w latach 2016-2020, podano także.

"Ronson oferuje inwestorom 10 000 obligacji serii P o wartości nominalnej 1 000 zł każda. Łączna wartość nominalna emisji wyniesie zatem 10 mln zł. Oferta publiczna o takiej wartości nie wymaga przygotowania prospektu emisyjnego. Jest ona przeprowadzana na podstawie memorandum informacyjnego, które zostało udostępnione na stronie internetowej domu maklerskiego Michael/ Ström, pełniącego rolę oferującego, oraz na stronie internetowej spółki" - czytamy w komunikacie.

dy7oz2m

Odsetki będą wypłacane inwestorom co 3 miesiące, a termin wykupu obligacji serii P przypada w sierpniu 2020 r., podano również.

Spółka planuje wprowadzić obligacje serii P do obrotu na Catalyst.

Ronson Development jest spółką deweloperską, notowaną na warszawskiej giełdzie od 2007 r. Prowadzi inwestycje mieszkaniowe w największych polskich miastach, głównie w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu i Szczecinie. W 2015 r. sprzedała 906 mieszkań, tj. o 27% więcej niż rok wcześniej.

(ISBnews)

dy7oz2m

Podziel się opinią

Share

dy7oz2m

dy7oz2m